Samsung A51 vs Oppo reno 4 Lite

Pardon hacom yanlış görmüşüm. Bir de AMOLED kötü değil mi? IPS renk konusunda daha iyi LCD ise yansıma yaptırmaz. Benim bildiğim kadarıyla böyle.

Hocam süper AMOLED'e sahip bir telefon ile IPS LCD ekran paneline sahip bir telefonu karşılaştırma fırsatım oldu.
Evet IPS LCD ekran hiç yansıma yapmıyor çok güzel ancak renk konusunda AMOLED ekranlar güzel bir fark atıyor. Çok güzel ve canlı duruyor renkler ve belki sizin de karşılaştırma fırsatınız olmuştur bilmiyorum ama sırf siyahlar bile bence AMOLED ekran alma sebebi :D.

Siyahlar çok güzel gözükmüyor aslında sadece gerçek siyah gibi gözüküyor ancak IPS LCD'ye sahip telefonumda (ekran paneli kalitesine göre değişir ancak ne kadar kaliteli olursa olsun sonuç olarak siyahlar siyah olmayacak) ise siyahlar gerçekten göz kanatıcı, siyahlar o kadar garip ki sanki mavi gibi (kullandığım telefondaki panel çok kalitesiz, iPhone kullandığımda onda da IPS LCD bir ekran vardı böyle değildi.) tabii başka telefonlarda da mavi gibi gözükmüyor ancak onlarda da çok garip bir görüntüsü var.

Bir de batarya tüketimi, bu konuda AMOLED ekranlar çok güzel bir iş çıkarıyor ve IPS LCD ekranlarda karanlık moda aldığınızda pek fark etmiyor batarya tüketimi ancak AMOLED ekranlar yapısı gereği karanlık moda aldığınızda, telefon gerçekten çok çok az batarya tüketiyor. Sadece karanlık modda değil bu batarya tüketimi tabii ancak karanlık moda alındığında arada dev gibi bir fark oluşuyor. Diğer türlüde batarya tüketiminde AMOLED'ler çok daha iyi ancak dediğim gibi karanlık moda alındığında dev gibi bir fark oluyor.

Bir de monitör konularında nedense IPS monitörler tercih ediliyor. Bunun nedenini tam olarak bilmiyorum, pek araştırmadım.

Bir de monitör konularında nedense IPS monitörler tercih ediliyor. Bunun nedenini tam olarak bilmiyorum, pek araştırmadım.
Renk konusunda en iyiler.
EBB8CC8D-AB23-4B42-967C-CD835C46D947.jpeg

Telefondakiler kadar kötü değil. Sayenizde IPS'den soğudum hocam telefon konusunda.

Arkadaşlar telefonu Turkcell'den alacağım. Bir sürü model sevmiştim bu fiyat aralığında fakat maalesef stok kalmamış. Bu yüzden bu 2 telefon arasında hangisini önerirsiniz? Genshin Impact oynayan ve film izlemeyi seven biriyim. Arada fotoğraf da çekiyorum. Hangisini almalıyım?
Hocam öncelikle Turkcell'den vazgeç. Aynı bütçe ile Reno 4 al ama Lite modelini değil.

Performans tabii ki sanırım Realme 7 veya Note 9 Pro alacağım hangisi stokta varsa. Çünkü Genshin Impact oynayan biriyim.

Hocam Note 9 Pro'nun kronik sorunu var (belki düzeltmişlerdir) ve ROM atmayacaksanız alınmaz.
Note 9S de ROM atılmamış bir şekilde iken dediğiniz oyunda en düşükte 15-30 FPS aldığımı hatırlıyorum (performans olarak 9S ve 9 Pro arasında fark yok). Performans arıyorsanız alabileceğiniz en iyi telefon Realme 7dir.ROM atarsanız X3 NFC de olur.

Performans tabii ki sanırım Realme 7 veya Note 9 Pro alacağım hangisi stokta varsa. Çünkü Genshin Impact oynayan biriyim.

Hocam bütçeniz ne kadar?
3000 gibi bir şey ise bu cihazların çoğunu alamama fırsatınız var. Çok pahalıya satıyorlar çünkü. İnternetteki fiyatlar ile alakası olmuyor.
3500 civarı ise internetten M51 almanız çok çok daha iyi olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı