Samsung A52 vs iPhone XR

Hocam 5000 TL bütçeniz varsa S20 FE SD alın.

Şuanda LG K10 2016 model telefonu kullanmaktayım. Öyle çok güncellemeye takılan birisi değilim. LG 1 yıl güncelleme yaptı sonrasında da yapmadı. İyi ki de yapmamış. Telefon hiç yavaşlamadı. Ama 16 GB depolama bana yetmediği için değiştirmem gerekiyor. İphone düşünmemde sebeplerden birisi de tasarım olarak hoşuma gitmesi. Öyle pek donanıma önem veren birisi değilim. 4-5 yıl beni götürürse ne ala. Piyasa olarak da İphone cihazlar pek değer kaybetmiyor. Günümüzde hala İphone 6-7-8 cihazlar 2.el olarak satılabiliyor. Bu da etkenler arasında.
Donanıma önem vermeseniz bile temizlik açısından ben yine Galaxy A52 öneririm. Bahsettiğim gibi, sizden önceki sahibinin telefonla ne işlem yaptığını bilemezsiniz. Teknik anlamdaki sorunları geçtim, yasal anlamda da sorun yaşayabilirsiniz. Ben her zaman bilgisayar, telefon, tablet gibi ürünlerde sıfır ürün alınması gerektiğini düşünüyorum.

Bir kez daha tekrarlıyorum; A52 kötü bir cihaz değil. Ben Redmi Note 9 Pro kullanıcısıyım ve A52 ile ciddi donanım farkları yok. Ben ikinci el XR ve sıfır A52 ikileminde kalsaydım kesinlikle A52 tercih ederdim. Yine de son karar sizin.

Geri
Yukarı