Samsung A52 vs iPhone XR

Selamlar. Arkadaşlar sizce sıfır Samsung A52 mi yoksa 2.el iPhone XR mi? Bütçem en fazla 4000-5000TL. Sizce hangisini alayım? iOS deneyimlemek istiyorum üzer mi XR?

2. elden kasıt yenilenmiş mi?
Eğer yenilenmiş değilse satıcının nasıl kullandığı, pil ömrü, cihazın ne amaçla kullanıldığı vb önemli.

iOS deneyimi için üzmez derim ama arada kaldım 2. el olması sebebiyle.

2. elden kasıt yenilenmiş mi?
Eğer yenilenmiş değilse satıcının nasıl kullandığı, pil ömrü, cihazın ne amaçla kullanıldığı vb önemli.

iOS deneyimi için üzmez derim ama arada kaldım 2. el olması sebebiyle.

Yenilenmiş değil. Letgo üzerinden 5000 liraya XR buldum hiç tamir görmemiş ve pil sağlığı %90 ve 2 ay garantisi kalmış. Temiz cihaza benziyor. Pazarlıkla belki fiyatı daha aşağılara çekebilirim.

A52 bu yıl çıktı. Android fanboyluğumu konuşturmak istemiyorum da kamerayla işim çok olur derseniz mantıklı gibi(incelemekte fayda var) A52 ise 4 yıl güvenlik güncelleştirmesi alacak ve İşlemcisi de günümüz için yeterli gibi.

A52 bu yıl çıktı. Android fanboyluğumu konuşturmak istemiyorum da kamerayla işim çok olur derseniz mantıklı gibi(incelemekte fayda var) A52 ise 4 yıl güvenlik güncelleştirmesi alacak ve İşlemcisi de günümüz için yeterli gibi.

Yok kamerayla pek işim olmaz sadece IOS deneyimlemek istiyorum. Daha önce hep android kullandım.

Yeni her zaman yenidir mantığıyla hareket etmek gerekir diye düşünüyorum. Sizden önceki kişinin ürünü nasıl kullandığını bilemezsiniz. Kaldı ki Galaxy A52 kötü değil, parasını hak eden bir cihaz. Donanımı ne kadar müsaade eder bilmiyorum fakat Samsung 3 büyük güncelleme verecekti sanırım. Yazılım konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

Yeni her zaman yenidir mantığıyla hareket etmek gerekir diye düşünüyorum. Sizden önceki kişinin ürünü nasıl kullandığını bilemezsiniz. Kaldı ki Galaxy A52 kötü değil, parasını hak eden bir cihaz. Donanımı ne kadar müsaade eder bilmiyorum fakat Samsung 3 büyük güncelleme verecekti sanırım. Yazılım konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

SD 665/662 bile günümüzde günlük kullanıcı için yeterli iken SD 720G asla üzmez.

Şuanda LG K10 2016 model telefonu kullanmaktayım. Öyle çok güncellemeye takılan birisi değilim. LG 1 yıl güncelleme yaptı sonrasında da yapmadı. İyi ki de yapmamış. Telefon hiç yavaşlamadı. Ama 16 GB depolama bana yetmediği için değiştirmem gerekiyor. İphone düşünmemde sebeplerden birisi de tasarım olarak hoşuma gitmesi. Öyle pek donanıma önem veren birisi değilim. 4-5 yıl beni götürürse ne ala. Piyasa olarak da İphone cihazlar pek değer kaybetmiyor. Günümüzde hala İphone 6-7-8 cihazlar 2.el olarak satılabiliyor. Bu da etkenler arasında.

Şuanda LG K10 2016 model telefonu kullanmaktayım. Öyle çok güncellemeye takılan birisi değilim. LG 1 yıl güncelleme yaptı sonrasında da yapmadı. İyi ki de yapmamış. Telefon hiç yavaşlamadı. Ama 16 GB depolama bana yetmediği için değiştirmem gerekiyor. İphone düşünmemde sebeplerden birisi de tasarım olarak hoşuma gitmesi. Öyle pek donanıma önem veren birisi değilim. 4-5 yıl beni götürürse ne ala. Piyasa olarak da İphone cihazlar pek değer kaybetmiyor. Günümüzde hala İphone 6-7-8 cihazlar 2.el olarak satılabiliyor. Bu da etkenler arasında.
Bende klasik bir kullanıcıyım telefon konusunda. iPhone 8 kullanıyordum ve gayet yeterliydi, kötü bir şekilde kırılınca eski cihazım iPhone 6 ile 2-3 ay idare edeceğim, hani 6 bile yavaş olsa da günlük işleri görürken XR fazlasıyla yeterli olacaktır. Cihaz dediğiniz gibi ise ben iPhone almanızı öneririm.

Telefonda sıfır harici alma derim. Çünkü sim kart takıldığı an telefonda o sim kartı işlenir. Sim kart çıksa dahi telefonun içinden çıkmaz. Sim kart teknolojisinde sim kart sadece belli kodları verip telefon numarası bilgisi kullanıyor. Üstelik bu yüzden bir virüs kaptı ise asla silemezsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı