Çözüm Samsung A54 telefonda desen kilidi hatalı denilmekte

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Furkan_D

Kilopat
Sosyal Tayfı
Hayırlı günler arkadaşlar, kardeşimin A54 telefonu var. Bugün kardeşim desen girerken hata aldığını söyledi, birden fazla kez deniyor lakin artık 4 saat veriyor yanlış girildiği zaman. Ya büyük ihtimalle hatırlamıyor şifreyi, kendinden emin bir şekilde doğru yazıyorum demekte.

Telefonu sıfırlayarak işlem sağlayayım dedim lakin telefonu kapatmak için desen şifresi istiyor, içerisindeki veriler vs. geçtim artık telefonu direkt sıfırlamak istiyorum. Nasıl bir işlem yapabilirim? Ya da sıfırlamadan yapabileceğim bir işlem var ise duymak isterim. Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Sorunun çözümü:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodaki adımları yaparak işlemleri sağladım. Sorunum çözüldü.

Hayırlı günler arkadaşlar, kardeşimin A54 telefonu var. Bugün kardeşim desen girerken hata aldığını söyledi, birden fazla kez deniyor lakin artık 4 saat veriyor yanlış girildiği zaman. Ya büyük ihtimalle hatırlamıyor şifreyi, kendinden emin bir şekilde doğru yazıyorum demekte.

Telefonu sıfırlayarak işlem sağlayayaım dedim lakin telefonu kapatmak için desen şifresi istiyor, içerisindeki veriler vs. geçtim artık telefonu direkt sıfırlamak istiyorum. Nasıl bir işlem yapabilirim, ya da sıfırlamadan yapabileceğim bir işlem var ise duymak isterim. Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Telefonda USB hata ayıklama açık mı veya daha önce ADB kullanıldı mı hocam?

Hocam ses kısma-açma ve güç tuşuna 10 saniye basılı tutun. Recovery ekranı gelecektir karşınıza. ses kısma tuşuyla aşağı inin ve "wipe data-factory reset" kısmına basın (güç tuşuyla). Telefon sıfırlanacaktır. Bunun dışında benim bildiğim çözüm yok.

Telefonu sıfırlayarak işlem sağlayayaım dedim lakin telefonu kapatmak için desen şifresi istiyor, içerisindeki veriler vs. geçtim artık telefonu direkt sıfırlamak istiyorum. Nasıl bir işlem yapabilirim, ya da sıfırlamadan yapabileceğim bir işlem var ise duymak isterim. Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Hocam cihazı kapatman için ses kısma + Power 7 saniye basılı tutunça.
Cihaz yineden başlar cihazın ekranı kapandığı gibi ses açma Power konumuna al. Cihaz recovery moduna girecektir. Oradan wipe data yaparak sifirlayabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ses kısma-açma ve güç tuşuna 10 saniye basılı tutun. Recovery ekranı gelecektir karşınıza. ses kısma tuşuyla aşağı inin ve "wipe data-factory reset" kısmına basın (güç tuşuyla). Telefon sıfırlanacaktır. Bunun dışında benim bildiğim çözüm yok.
Android 5 veya 6'da kapatıldı diye hatırlıyorum.

Android 5 veya 6'da kapatıldı diye hatırlıyorum.
Hocam gerçekten de kapatılmış. Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Uzun zamandır IOS kullandığım için unutmuştum :)

Hocam cihazı kapatman için ses kısma + Power 7 saniye basılı tutunça.
Cihaz yineden başlar cihazın ekranı kapandığı gibi ses açma Power konumuna al. Cihaz recovery moduna girecektir. Oradan wipe data yaparak sifirlayabilirsiniz.
Dediğiniz işlemi sağladım hocam lakin telefon kapandıktan sonra ses açma ve power tuşuna direkt basılı tutuyorum lakin telefon açılıyor recovery moduna girmiyor.

@Heribert Yavuz ayrıca telefon Samsung olduğu için find my ile telefonu başka bir telefondan görebiliyorum lakin ekranı kilitle, zil sesi çal gibi işlemler gözüküyor. Find my ile açabilir miyiz?

Ek olarak şöyle bir video buldum;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu şekilde yapsak işe yarar mı?

3'üne aynı anda basınca telefon yeniden başlıyor hocam recovery ekranı gelmiyor.

Güncelleme: Çok şükür sorunu çözdüm.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı