Samsung A7 2017 Custom ROM kurma

Heunzey

Hectopat
En sonunda düşündüm taşındım kurmaya karar verdim ama yardımınıza ihtiyacım var;
@Umut Nas hocam, şu an elimde 16 GB hafıza kartı var içinde dosyalar var ama sıkıntı olur mu?
Data kablosu olarak elimde dediğiniz sanırsam şarj kablosu diyorsanız oda elimde vardır.
Şimdi bana 2 tane ROM vermiştiniz hangisi daha kararlı ve kullanımı daha kolay olur?
Odin uygulamasını indirdim ama TWRP'den hangi dosya indirilecek onu çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.
Ayrıca sormak istediğim bir olay daha var bir YouTube kanalında ROM atılırken cihazı rootlamadan olmaz diyordu biz bu işlemi yaparken root işlemini de mi yapmış oluyoruz?

Odin uygulamasını indirdim ama TWRP'den hangi dosya indirilecek onu çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.
TWRP dosyanız şu olması lazım fakat telefonunuzla eşleşiyor mu kontrol etmek lazım: [RECOVERY][OFFICIAL][3.6.1-x] TWRP for Galaxy A5/A7 (2017)

Telefonun hakkında kısmından bakar mısınız modeline şunlardan birisi mi: A720F, A720F/DS
Farklı bir şey ise de belirtin lütfen.

Ayrıca sormak istediğim bir olay daha var bir YouTube kanalında ROM atılırken cihazı rootlamadan olmaz diyordu biz bu işlemi yaparken root işlemini de mi yapmış oluyoruz?
Hayır, gerek yok. Fakat hazır ROM atarken yapabileceğiniz bir şey olduğu için isterseniz yaparsınız.

@Umut Nas hocam, şu an elimde 16 GB hafıza kartı var içinde dosyalar var ama sıkıntı olur mu?
Onu kullanmanıza gerek yok bilgisayarınız varmış Odin3 yüklediğinize göre ama onu kullanacak olursanız bir şey olmaz. ROM dosyasını .zip dosyası olarak hafıza kartına atıyoruz ve kartı telefona takıp TWRP'den karttaki dosyası telefona yüklüyoruz. Eğer bilgisayardan TWRP modundaki telefona dosya aktarımı sağlayamazsak kullanırız.

TWRP dosyanız şu olması lazım fakat telefonunuzla eşleşiyor mu kontrol etmek lazım: [RECOVERY][OFFICIAL][3.6.1-x] TWRP for Galaxy A5/A7 (2017)

Telefonun hakkında kısmından bakar mısınız modeline şunlardan birisi mi: A720F, A720F/DS
Farklı bir şey ise de belirtin lütfen.

Hayır, gerek yok. Fakat hazır ROM atarken yapabileceğiniz bir şey olduğu için isterseniz yaparsınız.

Onu kullanmanıza gerek yok bilgisayarınız varmış Odin3 yüklediğinize göre ama onu kullanacak olursanız bir şey olmaz. ROM dosyasını. ZIP dosyası olarak hafıza kartına atıyoruz ve kartı telefona takıp TWRP'den karttaki dosyası telefona yüklüyoruz. Eğer bilgisayardan TWRP modundaki telefona dosya aktarımı sağlayamazsak kullanırız.

Telefon modeli A720F bir farklılık yok root atmak istemiyorum, hafıza kartı takılı olarak dursa olmaz mı?

Telefon modeli A720F bir farklılık yok root atmak istemiyorum, hafıza kartı takılı olarak dursa olmaz mı?
Root atmadan geçeriz. Hafıza kartı takılı kalabilir. Arkadaşın size dün verdiği ROM'lardan birisini indirdiğinizde (zaten .zip formatında iner) hafıza kartına atarsınız. Odin3 ile TWRP'yi yüklersiniz, sonra da TWRP'ye giriş yapıp karttan .zip dosyasını telefona kurarsınız.

Yalnız şu var. Atıyorum ROM dosyası 3GB. Hafıza kartınızda en az o kadar yer olması lazım. Yoksa dosyalarınızdan silmek zorunda kalabiliriz. Ama kartı hiç ellemeyip direkt bilgisayardan da yapabiliriz.

Root atmadan geçeriz. Hafıza kartı takılı kalabilir. Arkadaşın size dün verdiği ROM'lardan birisini indirdiğinizde (zaten. ZIP formatında iner) hafıza kartına atarsınız. Odin3 ile TWRP'yi yüklersiniz, sonra da TWRP'ye giriş yapıp karttan. ZIP dosyasını telefona kurarsınız.

Yalnız şu var. Atıyorum ROM dosyası 3GB. Hafıza kartınızda en az o kadar yer olması lazım. Yoksa dosyalarınızdan silmek zorunda kalabiliriz. Ama kartı hiç ellemeyip direkt bilgisayardan da yapabiliriz.

Direk bilgisayardan nasıl yapıyoruz? Tam anlayamadım..
Ayrıca şarj kablosu data kablosu yerine geçiyor mu?

Ayrıca şarj kablosu data kablosu yerine geçiyor mu?
Evet.

Direk bilgisayardan nasıl yapıyoruz? Tam anlayamadım..
Data kablosuyla bilgisayarı bağlıyoruz. TWRP ile telefondaki her şeyi siliyoruz. ROM dosyası bilgisayarda bulunacak. Data kablosu yoluyla bilgisayardaki ROM dosyasını telefona atıyoruz. Telefonda da TWRP'den dosyayı yüklüyoruz.

Yedek vs alacaksanız almayı unutmayın. Ayrıca n'olur n'olmaz TWRP'de silme işlemi gerçekleştirirken SIM kartı çıkarın.

Evet.

Data kablosuyla bilgisayarı bağlıyoruz. TWRP ile telefondaki her şeyi siliyoruz. ROM dosyası bilgisayarda bulunacak. Data kablosu yoluyla bilgisayardaki ROM dosyasını telefona atıyoruz. Telefonda da TWRP'den dosyayı yüklüyoruz.

Yedek vs alacaksanız almayı unutmayın. Ayrıca n'olur n'olmaz TWRP'de silme işlemi gerçekleştirirken SIM kartı çıkarın.

Hmm, telefonu alırken bir bakayım numaraları yedeklerken lazım olabilir.
TWRP'yi tam olarak nasıl yükleyeceğiz telefona onu da anlamadım tam olarak. Bu işlerde sıfır deneyimim var çünkü..

TWRP'yi tam olarak nasıl yükleyeceğiz telefona onu da anlamadım tam olarak. Bu işlerde sıfır deneyimim var çünkü...
Telefonu download mode'a alıp Odin3 ile yapacağız. Fakat ben de ustası değilim. Anlattığım şekilde yapılıyor ama ben de Umut Nas ve MasterRei'den gördüklerimi anlatıyorum.

Telefonu download Mode'a alıp Odin3 ile yapacağız. Fakat ben de ustası değilim. Anlattığım şekilde yapılıyor ama ben de umut nas ve Masterrei'den gördüklerimi anlatıyorum.

Anladım, umut nas hocamı bekleyeyim o an itibari ile yardımcı olacağını söylemişti.

@Umut Nas hocam müsait misiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı