Samsung A70 PUBG Mobile kasıyor

dennyzi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim cihazım Samsung A70 yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve ilk aldıktan beri bu sorun var. Cihazın 6 GB RAM'i var yine de kasıyor. Isınıyor diyeceğim ama şöyle bir şey fark ettim kasmaya başladığında ekranı kapatıp açınca veya oyunu alta alıp hemen geri girdiğimde bir 10 saniyelik çok akıcı oluyor sonra aniden kasma tekrar başlıyor. Bunun yanında şöyle bir şey de fark ettim oyuna girdiğimde ekranın kenarında mavi bir animasyonlu çizgi çıkıyor 2 sn sonra falan gidiyor ve oyun kasmaya başlıyor o çıktıktan sonra. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim cihazım Samsung A70 yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve ilk aldıktan beri bu sorun var. Cihazın 6 GB RAM'i var yine de kasıyor. Isınıyor diyeceğim ama şöyle bir şey fark ettim kasmaya başladığında ekranı kapatıp açınca veya oyunu alta alıp hemen geri girdiğimde bir 10 saniyelik çok akıcı oluyor sonra aniden kasma tekrar başlıyor. Bunun yanında şöyle bir şey de fark ettim oyuna girdiğimde ekranın kenarında mavi bir animasyonlu çizgi çıkıyor 2 sn sonra falan gidiyor ve oyun kasmaya başlıyor o çıktıktan sonra. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İlk önce kaç FPS aldığınızı görün gerçekten bir sorun var ise.

-Hard reset deneyebilirsiniz.
-Arkada çok güç tüketen uygulama var mı diye kontrol edin.
-Custom ROM kurmayı deneyebilirsiniz.

Ayarlara girip geliştirici seçeneğini aktif edin. Oradan geliştirici seçeneklerinden. Animasyonları 0.5X veya kapatın. gözle görünür performans artışı olacaktır. Daha fazla ayar var fakat düzgünce yazılmıyor ceza almak istemediğim için yazamayacağım.

O dediğiniz mavi şey bildirim olduğunun habercisi. Sorun yazılımsal gibi görünüyor, sıfırlamak çözüm olabilir.
Ama aklıma gelen oyun ayarlarından en yüksek kare hızında olduğundan emin olmanız, ve Oyun Eklentisi uygulaması yüklü ise oradan da en yüksek kare hızında olduğundan emin olmanız.
Ve o mavi bildirim habercisi Android 10'da çıkıyor diye hatırlıyorum, 11'e güncellemekte yarar var.
Ayarlara girip geliştirici seçeneğini aktif edin. Oradan geliştirici seçeneklerinden. Animasyonları 0.5X veya kapatın. gözle görünür performans artışı olacaktır. Daha fazla ayar var fakat düzgünce yazılmıyor ceza almak istemediğim için yazamayacağım.
Onlar ile alakası yok. Bu ayarlar kapasitesi düşük cihazlar için gerekli olabilir. A70 PUBG M. oynamak için fazlası ile yeterli.

Düzgün ve tane tane yazabilirsiniz.

Hocam ayar adları nasıl yazarsam yazayım kırmızı şekilde altı çizili gözüküyor.
O dediğiniz mavi şey bildirim olduğunun habercisi. Sorun yazılımsal gibi görünüyor, sıfırlamak çözüm olabilir.
Ama aklıma gelen oyun ayarlarından en yüksek kare hızında olduğundan emin olmanız, ve oyun eklentisi uygulaması yüklü ise oradan da en yüksek kare hızında olduğundan emin olmanız.
Ve o mavi bildirim habercisi Android 10'da çıkıyor diye hatırlıyorum, 11'e güncellemekte yarar var.

Onlar ile alakası yok. Bu ayarlar kapasitesi düşük cihazlar için gerekli olabilir. A70 PUBG m. Oynamak için fazlası ile yeterli.

Hocam kalan ayarları yazamadım hatalı gözüktüğünden biliyorum bu kadarının yetersiz olduğunu.

Hocam kalan ayarları yazamadım hatalı gözüktüğünden biliyorum bu kadarının yetersiz olduğunu.
Ben de sana diyorum ki, telefon bu oyun için fazlası ile yeterli. Belli ki bir sorun var, çözmek lazım. Senin yaptığın ayarlamalar belki düşük seviye telefonlar için işe yarar, asıl sorunu çözmek yerine bu tarz ayarlamalar yapmak hem telefonunun kullanım deneyimini mahvediyor, hem de pek bir işe yaramıyor.

Ayarlara girip geliştirici seçeneğini aktif edin. Oradan geliştirici seçeneklerinden. Animasyonları 0.5X veya kapatın. Gözle görünür performans artışı olacaktır. Daha fazla ayar var fakat düzgünce yazılmıyor ceza almak istemediğim için yazamayacağım.

Ahahaha :D animasyonları 0.5X'e almak performans artışı sağlamıyor. Sadece geçişleri kolaylaştırıyor. İnsanları boşa umutlandırmayın.

Mavi yanan şey bildirim geldiğinde gelir. Onun dışında kasmasının birçok sebebi olabilir. Config deneyebilirsiniz. Oyun eklentileri'nden PUBG'yi maksimum FPS moduna alabilirsiniz.
Küçük artışlar sağlıyor 3 çeşit animasyon var.
8 yıldır Samsung kullanmasam inanıcam hocam. Süreyi azaltıyor performansa etkisi yok.

Geri
Yukarı