Samsung A71 vs Samsung M51

Performans olarak Samsung Galaxy M51'i geçer. Kamera olarak ise M51 geçer, M51'i kamera olarak ise Oppo Reno 4 geçer.

Ses konusunda ise stereo olarak güzel bir hoparlör bulunmakta, Samsung Galaxy M51'de ise mono bir hoparlör var. Mono ile stereo arasından stereo daha iyidir.
İkisi arasından sence hangisi? Başlıkta belirttiğim gibi. Sana göre yani

Konudaki herkes bilgisiz bir şekilde M51'i önermiş ancak M51 segment olarak A71'in çok çok daha aşağısında. Teknik özellikler her şey değildir. A71 en az 3 yıl boyunca güncelleme alma vaadi olan bir telefon, M51 ise Android 12 bile almaz belki. Android 11'i aldı mı onu da bilmiyorum.
Ayrıca internetteki şikayetler ve Vatan Bilgisayar'ın belirttiğine göre M serisi en fazla garantiye gönderilen telefonlar arasındaymış.
Yani M serisi kalitesiz ama güçlü, A serisi kaliteli ama azıcık daha güçsüz, değmez bile.
A71 kesinlikle.

A71 en az 3 yıl boyunca güncelleme alma vaadi olan bir telefon, M51 ise Android 12 bile almaz belki. Android 11'i aldı mı onu da bilmiyorum.
Ama sadece vaad.

A71 ile M51 arasında aman aman bir donanım farkı yok, aynı ekran boyutuna ve aynı ekran paneline sahipler. Ek olarak M51 IMX682 kamera sensörüne sahip, A71’de ise Samsung’un giriş seviyesindeki ISOCELL Bright GW1 sensörü bulunuyor.

Malzeme kalitesi olarak yine fazla farkları yok ikisinin de çerçevesi polikarbonat malzemeden yapılmış, A71’de arka kapak glastik yani cam görünümlü plastik, M51’de arka kapak yine polikarbonat.

Özete gelirsek A71’in M51’e göre tek artısı ekrana gömülü parmak izi okuyucusu.

Son düzenleme:
Ama sadece vaad.

A71 ile M51 arasında aman aman bir donanım farkı yok, aynı ekran boyutuna ve aynı ekran paneline sahipler. Ek olarak M51 IMX682 kamera sensörüne sahip, A71’de ise Samsung’un giriş seviyesindeki ISOCELL Bright GW1 sensörü bulunuyor.

Malzeme kalitesi olarak yine fazla farkları yok ikisinin de çerçevesi polikarbonat malzemeden yapılmış, A71’de arka kapak glastik yani cam görünümlü plastik, M51’de arka kapak yine polikarbonat.

Özete gelirsek A71’in M51’e göre tek artısı ekrana gömülü parmak izi okuyucusu.
Sadece vaad değil adamlar bunun sözünü verdi niye tutmasınlar yalan borçları mı var? M51'in Android 11'i bile almaması muhtemelken A71'in Android 13'ü alacağı bir gerçek. Ayrıca malzeme kalitesi olarak ciddi fark var hem iç hem dış.

Sadece vaad değil adamlar bunun sözünü verdi niye tutmasınlar yalan borçları mı var? M51'in Android 11'i bile almaması muhtemelken A71'in Android 13'ü alacağı bir gerçek. Ayrıca malzeme kalitesi olarak ciddi fark var hem iç hem dış.

Screenshot_2021-03-01-08-01-21-914_com.google.android.youtube.jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bana göre düşük bütçede Samsung'un sadece M51 modeli alınır.

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 900709

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bana göre düşük bütçede Samsung'un sadece M51 modeli alınır.
Güzel kardeşim ben zaten diyorum ki teknik açıdan M51 daha iyi fakat teknik özellik her şey değildir bunu fazla abartıyor bu forumdakiler. Geleceğe dönük bir telefon değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı