Samsung A72 süper hızlı şarjda ısınıyor

dr1.6

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/ Müzisyen
Herkese iyi akşamlar. Sorum başlıktaki gibi. Telefonu alalı henüz 1 hafta olmadı. Pil ömrü falan çok iyi sadece kutusundan çıkan şarj aleti ile şarj ederken cihazın üst kısmında birazcık ısınma oluyor. Bu normal midir? Şu anda cihazı 3. kez şarj edişim falan ilk şarj ettiğimde daha çok ısınmıştı şu an çok hafif bir ısınma var. Cihaz yeni olduğundan ilerleyen zamanda düzelen bir durum mu acaba? Telefon 1 saat civarında falan tam şarj oluyor bu arada bunun da bir etkisi var mıdır? Cevaplar için şimdiden teşekkürler 👍

Son düzenleyen: Moderatör:
@dr1.6 dediğinizde haklısınız.
Ben A70 kullanıyorum, telefonu alalı 2 sene falan oldu. Güç tasarrufu modunu açmadan oyuna girersem bataryayı sömürüyor artık telefon. 😊
Pili değiştirmeniz lazım bence. li-ion pillerin ömrü 2 yıl falan. Ayrıca super amoled ekranı var a70 in de yanılmıyorsam o da etki ediyor çok fazla.

Evet telefonda oyun oynamam. Kamerayı da tek tük kullanırım ki hala dediğim gibi bu iki cihazda kamera anlamında uçurum farkı yok. Benim için önemli olan pil ömrü ve ekran. s20 fe amiral gemisi olmasının etkisi ile tabiki de a serisi bir cihazdan daha iyi bir işlemciye sahip olması gerek. Fakat s20 fe nin o güzel 120 hz ekranı ve güçlü işlemcisi maalesef pilini sömürür atar. a72 de 90 hz ekran olması ve 5000 mAh lık pili beni daha çok cezbetti. 1.5-2 gün pil ömrü alıyorum şuan. Zevk meselesi.
Hocam sizin icin performans onemli degil ise m31 falan alsaydiniz 7000 mah pili var.

Hocam sizin icin performans onemli degil ise m31 falan alsaydiniz 7000 mah pili var.
Yazdığım yazıda "performans önemli değil" gibi bir şey var mı acaba? 😅 Ayrıca m31 de almazdım pil ömrü haricinde her konuda s20 fe den de a72 den de geride 🙂
@ZCPS21 Renk ayarının canlı olmasnın pil ömrüne negatif bir etkisi var mı? İlk kez Samsung bir cihaz kullanıyorum bilmiyordum 🙂

Herkese iyi akşamlar. Sorum başlıktaki gibi. Telefonu alalı henüz 1 hafta olmadı. Pil ömrü falan çok iyi sadece kutusundan çıkan şarj aleti ile şarj ederken cihazın üst kısmında birazcık ısınma oluyor. Bu normal midir? Şu anda cihazı 3. kez şarj edişim falan ilk şarj ettiğimde daha çok ısınmıştı şu an çok hafif bir ısınma var. Cihaz yeni olduğundan ilerleyen zamanda düzelen bir durum mu acaba? Telefon 1 saat civarında falan tam şarj oluyor bu arada bunun da bir etkisi var mıdır? Cevaplar için şimdiden teşekkürler 👍

Öncelikle hayırlı olsun hocam Allah kaza bela vermesin. Hocam mantık yürüterekten yola çıkacağım benim cihazım Note 9 Pro benim cihazımda ısınıyor şarj da iken normal bir ısı ne fazla ne az. Sizde süper hızlı şarj diyorsunuz muhtemelen sizde de hızlı olduğu için ısınıyor içine gönderdiği enerji ile alakalı olsa gerek.

@Anunswin Kaç saatte şarj oluyor telefon? Bence bu durum tüm hızlı şarj olan telefonlarda var.
Bilgisayarın ekran kartı gibi düşünün.
Ekran kartını tamamen kullanan bir oyun olursa, ekran kartının tükettiği elektrik artıyor ve ısınıyor.

Bataryalar farklı bölmelere ayrıldığı için hızlı şarj sorun çıkarmıyor, keyfinize bakın. :)

Geri
Yukarı