Samsung A72 vs A52 vs S20 FE vs iPhone SE

furkansama

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Başlıkta belirttiğim telefonlar arasında sizce hangisini tercih etmeliyim. Çok oyun oynayan biri değilim, daha çok sosyal medya kullanıyorum. Kamerasının iyi, kaliteli olmasını istiyorum. Fotoğraf çekiyorum, video çekmiyorum. Şarjı çabuk bitsin istemiyorum. Bana göre en uygun telefon sizce hangisi? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Bütçe 4900-5300 TL.

S20FE Snapdragon geldi sanırım TR'ye. Yakında satısta goruruz o model olabilir. Aynı fiyat bandında bende araştırma yapıyorum. MI10T'de sensör sorunu vs olmasa bu cıhazlara bakmam ama sorunu cok. S20FE düsünuyorum bakalım.

S20FE Snapdragon geldi sanırım TR'ye. Yakında satısta goruruz o model olabilir. Aynı fiyat bandında bende araştırma yapıyorum. MI10T'de sensör sorunu vs olmasa bu cıhazlara bakmam ama sorunu cok. S20FE düsünuyorum bakalım.
Fiyat konusunda artış yada düşüş olur mu peki bir fikrin var mı? Şuan Vatan bilgisayar'da Exynos 990 işlemci modeli olan var. Exynos 990 işlemci tercih edilmiyor mu?

A52'nin kasa problemi var diye biliyorum.(forumda araştırın derim) A72 ekranı ve bataryası iyi diye biliyorum. iPhone SE de alınır ancak batarya çok sıkıntı.

A52'nin kasa problemi var diye biliyorum.(forumda araştırın derim) A72 ekranı ve bataryası iyi diye biliyorum. iPhone SE de alınır ancak batarya çok sıkıntı.
Iphone SE çok hoş geliyor fakat batarya durumundan dolayı tercih etmek istemiyorum. Sonuçta o kadar para veriyorum ve bir kez alıyorum paramın boşa gitmesini istemem.

Hocam oyun oynayan birisi değilsiniz. Bu batarya için hangi telefon olursa olsun artı bir durum. İkinci olarak fotoğraf çekmeyi sevdiğinizi ve sosyal medya kullandığınızı söylemişsiniz. Eğer instagram v.b. sosyal medya mecralarına bolca fotoğraf atıp, sosyal bir şekilde kullanıyorsanız maalesef ki hiçbir android telefonu önermem. En babası bile IOS'un verdiği stabiliteyi sağlayamıyor. En basit örnek instagram'a bir hikaye veya fotoğraf attığınızda IOS cihazlar fotoğrafın kalitesini en az şekilde düşürürken, android cihazlar resmen kalitesini yerlere çekiyor. Ayrıca Iphone SE'nin işlemcisi şuan mobil sektördeki en iyi 2. işlemci. 1. işlemci ise yine Apple'ın en güncel işlemcisi. Uzun yıllar stabilite, güncelleme desteği ve de sorunsuz bir deneyim sunar size. Batarya konusunda bahsettiğiniz şekildeki bir kullanımda 3-5 saat arası ekran süresi alırsınız. Bunu güne vurduğunuzda ise çok rahat bir şekilde gün sonunu çıkarırsınız.

Geri
Yukarı