Samsung adaptörü iPhone şarj aleti ile şarj etmek zarar verir mi?

Quadranil1

Hectopat
Makaleler
6
AirPods Pro'nun yanında gelen orijinal şarj kablosuyla S22 için alınan hızlı şarj adaptörünü kullanmam zararlı mı?
S22 için aldığım adaptör Type-C ve AirPods Pro'nun yanında gelen kablo USB-C.
Yani biri biriyle uyumlu mu veya uyumluysa zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
AirPods Pro'nun yanında gelen orijinal şarj kablosuyla S22 için alınan hızlı şarj adaptörünü kullanmam zararlı mı?
S22 için aldığım adaptör Type-C ve AirPods Pro'nun yanında gelen kablo USB-C.
Yani biri biriyle uyumlu mu veya uyumluysa zarar verir mi?

Hocam eğer Samsung adaptörünün W değeri ile airpodunuzu şarj etmeniz gereken, yani orijinal iPhone adaptörünün W değeri farklı ise sorun çıkabilir. Örneğin Samsung adaptörü 30W, ve siz onu normalde 20Wluk iPhone adaptörüyle şarj olması gereken airpodunuza taktınız. Bu durumda sıkıntı olabilir. Ama Samsung adaptör ile AirPods için önerilen adaptör arasında W farkı yoksa kullanabilirsiniz.

Hocam eğer Samsung adaptörünün W değeri ile airpodunuzu şarj etmeniz gereken, yani orijinal iPhone adaptörünün W değeri farklı ise sorun çıkabilir. Örneğin Samsung adaptörü 30W, ve siz onu normalde 20Wluk iPhone adaptörüyle şarj olması gereken airpodunuza taktınız. Bu durumda sıkıntı olabilir. Ama Samsung adaptör ile AirPods için önerilen adaptör arasında W farkı yoksa kullanabilirsiniz.
Airpods pro 30w şarj adaptörüne kadar destekliyor diye biliyorum ve benim adaptörüm 25w bir sıkıntı çıkmaz herhalde.

Böyle bir durumda aygıt gerekeni çeker diye biliyorum. 30w bir adaptör ile 20w bir cihaz sorunsuzca şarj edilebilir.

Geri
Yukarı