Samsung ATIV Book 4 NP450RG5-X07TR Ekran Kartı Değişimi ve İşlemci Değişimi

Doğukan1905

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba; Benim dizüstü bilgisayarım var. Daha alalı 2-3 ay birşey oldu. Herhangi bir hata felan görmedim. Ancak Ekran Kartı Modelim biraz düşük. Ekran Kartımı değiştirmek istiyorum. Biraz araştırdım ve Dizüstü Bilgisayarlarda Ekran Kartı ve işlemci değişmediğini söyleniyordu. İşlemcim çokta kötü değil İntel Core İ5 3230M işlemcim var. Ekran Kartı Nvida GeForce 710M ekran kartı var. İşlemci değişmesede Ekran Kartımı değiştirmek istiyorum. Acaba değişip değişmediğini nasıl öğrenebilirim ? Bilgisayarımın markası Samsung. Sitede bilgisayarımla ilgili donanım özellikleri değiştirilebilir yazıyordu. Bu yüzden soruyorum. Aşağıya bilgisayarımın modelini ve özelliklerini yazıcam. Ekran Kartını değiştirmemin sebebi Assasın'S Creed Unity :D Ekran Kartı değişmesede Assasın'S Creed Unity'i oynayabilir miyim ?
Bilgisayarımın Model ve Özellikleri;
Samsung ATIV Book 4 NP450RG5-X07TR
İntel Core İ5 3230M İşlemci 2.6 GHZ ( Turbo ile 3.2 GHZ )
Nvida GeForce 710M 64 bit 2GB ekran kartı
8GB RAM
1TB Disk Kapasitesi
İlginiz İçin Şimdiden Teşekkür Ederim. Kolay gelsin...

MXM slotu olan dizüstülerde ekran kartı değişebilir. GTX 850M ve sonrasında MXM slotu var diye biliyorum.

Dizüstü bilgisayarınızdaki grafik işlemci, anakarta gömülü olarak geliyor. Değişim yapamazsınız.

İşlemci değişiminden bahsediyorsunuz fakat o iş o kadar kolay değil. Harcadığı TDP değeri ve harcadığı gücün denk olması lazım, aksi takdirde paran çöpe gider.

Peki sağolun. Assasın'S Creed Unity'i oynayabilir miyim ? Yukarıda önce atttığım mesajda bilgisayarın özelliklerini yazmıştım. Bilgisayarım kaldırır mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı