Samsung C5 Pro File Explorer Zararlı Yazılımı

Ponstaneforte

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar sürekli zararlı yazılım bulundu denerek bana bu uygulamayı devre dışı bırakmam söyleniyor. Devre dışı bıraksam da gün içinde en az 20 kez tekrar bildirim geliyor. Silmek için bahse konu uygulamayı aradığımda hiçbir yerde bulamıyorum. Kendinden yüklü gelen bu programın casus yazılım olmasından şüpheleniyorum. Ben bunu nasıl silerim?

Screenshot_20180131-145223.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle APK bir uygulama indirdiyseniz kaldırın. Bu sorunun ortaya çıkmasında şüphelendiğiniz uygulamaları silin. Daha sonra ön bellek temizliği yapıp uygulamaları ayarlar menüsünden tekrar kontrol edin. Bilinmedik az kişinin kullandığı uygulamaları kesinlikle kaldırın. Sonrasında cihazı yeniden başlatın. Hala devam ediyorsa format atılması gerek.

Öncelikle APK bir uygulama indirdiyseniz kaldırın. Bu sorunun ortaya çıkmasında şüphelendiğiniz uygulamaları silin. Daha sonra ön bellek temizliği yapıp uygulamaları ayarlar menüsünden tekrar kontrol edin. Bilinmedik az kişinin kullandığı uygulamaları kesinlikle kaldırın. Sonrasında cihazı yeniden başlatın. Hala devam ediyorsa format atılması gerek.
Telefonu ilk açtığımdan beridir var bu.

O zaman cihazı sıfırlayın. Google ve Samsung uygulamaları ve dışında farklı bir uygulama yüklü olmasın. Temiz bir sistemde tekrarlayacak mı görelim.

İthalat garantili telefonlarda Türkçeleştirme ve ülkeye uygunluk amacıyla adına birtakım ROM ile oynama işlemleri yapmaktalar. Global ROM o cihazda olmadığı Çin ve Hong Kong dışında halihazırda ROM yok. O ROM'ları da yüklemeni tavsiye etmem.

İthalatçı firma ile iletişime geçip durumu bildirin. Belki ROM'da güncelleme yapmışlardır.

Merhaba, bende aynı sorun ile karşılaştım. Ama araştırdıktan sonra zararlı bir yazılım olmadığını anladım. Daha sonra telefonum bir sebepten dolayı kapandı ve tekrar açılmadı. TELPA servisine gönderdim yeni yazılım yüklediler ve daha sonra ANDROİD 7 güncellemesi geldi. Şimdilik bir sıkıntım yok.Umarım yardımcı olmuştur.

Merhaba, bende aynı sorun ile karşılaştım. Ama araştırdıktan sonra zararlı bir yazılım olmadığını anladım. Daha sonra telefonum bir sebepten dolayı kapandı ve tekrar açılmadı. TELPA servisine gönderdim yeni yazılım yüklediler ve daha sonra ANDROİD 7 güncellemesi geldi. Şimdilik bir sıkıntım yok.Umarım yardımcı olmuştur.
Senin telefonunda ithatatçı garantilimiydi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı