Samsung Cihazlara TWRP ve Magisk Kurma

Hocam güzel bir konu olmuş teşekkürler arkadaşlar şöyleki bazen stock ROM işi çözmez telefonun hard brick olmasından bahsediyorum ve bundan kurtulmanın az yolu var ama hocamız gayet güzel anlatmış ve brick olursa çözme yolunu vermiş yaparken çok dikkatli olun arkadaşlar en küçük hata telefonu kullanılmaz yapabilir.

Ben zamanında J7 Prime cihazımdan boot.img dosyasını silip bir şekilde düzeltmeyi başarmıştım bile 🙂

Ben zamanında J7 Prime cihazımdan boot. İmg dosyasını silip bir şekilde düzeltmeyi başarmıştım bile 🙂

Onu nasıl yaptınız merak ettim zaten her zaman olan bir şey değil eğer olursa anakart bile bozulabiliyor. :)

Hocam güzel bir konu olmuş teşekkürler arkadaşlar şöyleki bazen stock ROM işi çözmez telefonun hard brick olmasından bahsediyorum ve bundan kurtulmanın az yolu var ama hocamız gayet güzel anlatmış ve brick olursa çözme yolunu vermiş yaparken çok dikkatli olun arkadaşlar en küçük hata telefonu kullanılmaz yapabilir.

Yanlış bilgi vermeyin. Hard brickten dönülemez. Soft brickten dönülebilir.

Yanlış bilgi vermeyin. Hard brickten dönülemez. Soft bbricrickten dönülebilir.

Hard brickden dönülebilir az yöntem var bunlar anakart değiştirme ve anakart üzerinde bir işlem yapılarak dönülebiliyor ama zor işlemler bunlar profesyonellik istiyor.

Onu nasıl yaptınız merak ettim zaten her zaman olan bir şey değil eğer olursa anakart bile bozulabiliyor. :)

Custom ROM kurmaya çalışırken bir hata yapıp silmiştim Stock ROM ile düzeltebildim.

Custom ROM kurmaya çalışırken bir hata yapıp silmiştim Stock ROM ile düzeltebildim.
Benim bahsettiğim androidi silmek değil benim bahsettğim olay olur ise telefon kutuya dönebilir soft brick ve hard brick olarak ayrılır bunlar. Soft brick düzeltmesi kolay yormayan bir sorun stock rom ile çözülebiliyor ama eğer hard brick olursa, telefon tamamen kilitlenir kısaca tuğla gibi olur bundan kurtulmak için anakart üzerinde işlem yapılması gerekmekte ama bu zor ve profesyonellik isteyen bir durum. Bir diğer çözüm ise anakartı değiştirmek bu daha kolay ama yine tehlikeli.

Geri
Yukarı