Samsung CRG5 alınır mı?

Bütçe
2900
Ben de bu tarz bir monitör almak istiyorum ama panel tipinin VA olması aklımı karıştırıyor. Onun haricinde fiyatı ve özellikleri güzel gibi.

Çiçek sepetinden şu monitörü almak istiyorum.
Ya da bu fiyat banında önerebileceğiniz başka bir şey var mıdır 3000 TL'yi aşmazsa sevinirim malum bütçe kısıtlı.
Bizzat kullandım bu monitörü ben gayet memnundum 4k 165hz ips panel bir monitör kullanıcısı değilsen eğer bunun bir iki üstü ile bunun arasında hiçbir fark yok, al keyfini çıkar pişman etmez

Bizzat kullandım bu monitörü ben gayet memnundum 4k 165hz ips panel bir monitör kullanıcısı değilsen eğer bunun bir iki üstü ile bunun arasında hiçbir fark yok, al keyfini çıkar pişman etmez
IPS panel ile Va panel arasında mon.töre bakma açısı ve görüntü kaybolması açısından ne fark var acaba?

IPS panel ile Va panel arasında mon.töre bakma açısı ve görüntü kaybolması açısından ne fark var acaba?
Hocam ikisinde de 178 derecelik bir görüş açısı var kağıt üzerinde, pratiğe geldiğimizde ise örneğin panelle 45 dereve açı yapacak şekilde bakarsanız ips panel çok çok ufak bir farkla daha iyi ama tahmin ediyorum ki monitöre yandan bakarak işlerinizi yapmazsınız o yüzden görüş açısını bu kadar takmayın yani öyle uzaktan film falan izlerken asla sorun çıkarmaz. Görüş açısı en düşük paneller TN panellerdir onda da 156 derecelik bir açı vardır ki bu da günlük kullanımda asla rahatsız etmez. Bu panelleri birbirinden ayıran en temel fark renk canlılığıdır görüş açısı değil. Onda da yine ips ve va birbirine yakındır. Oda karanlık ise ips bir tık daha iyi gelir göze ama yine o da reklam vs hazırlamıyorsanız mühim değildir

Geri
Yukarı