Samsung CRG5 monitör alınır mı?

İnternetten ürün almayı sevmeyen bir forum üyesiyimdir, bu da ölü pixelli gelirse fena gülerim İtopya'ya. 😁

Benim bildiğim İstanbul'da mağazası var neden elden almıyorsunuz ki?

Bugün magazaya gittim zaten Acibademdekine. Olu piksel cikti iptal ettik.

Bu da olu pikselli cikarsa bende fena gulerim.

Bugün magazaya gittim zaten acibademdekine. Olu piksel cikti iptal ettik.

Bu da olu pikselli cikarsa bende fena gulerim.

Aslında şubede stok olsa çok iyi olur neden öyle yapıyorlar bana mantıksız geliyor. Sebebi muhtemelen stok olsa da hemen bitmesi olabilir oralarda nufus çok zaten.

Aslında şubede stok olsa çok iyi olur neden öyle yapıyorlar bana mantıksız geliyor. Sebebi muhtemelen stok olsa da hemen bitmesi olabilir oralarda nufus çok zaten.

Adam şubeden aldığında test eder sorunlu ise almaz ve monitör açıldığı için outlete gider. Ama internetten satınca 3 ölü pikselden aşağı almıyoruz, sorun sizden kaynaklı vs. diyerek caydırıyorlar adamı zaten ülkemizde bilinçli olan, gerektiğinde thh ye başvurmasını bilen kişi az. Yani biraz düzanbazlık var bu işin içinde.

Adam şubeden aldığında test eder sorunlu ise almaz ve monitör açıldığı için outlete gider. Ama internetten satınca 3 ölü pikselden aşağı almıyoruz, sorun sizden kaynaklı vs. diyerek caydırıyorlar adamı zaten ülkemizde bilinçli olan, gerektiğinde thh ye başvurmasını bilen kişi az. Yani biraz düzanbazlık var bu işin içinde.
Düzenbazlık sadece internette yok bu arada yani zincir mağazalar evet ölü piksel testi yapıyor kullanıcının önünde ama onlarda masum değil. Zaten Türkiye'de gelişmiş şehirlerin merkezlerinde veya ilçelerine gördüğüm kadarıyla kargo gönderim hızlı oluyor ama öyle ortalama bir şehrin insanıysanız o kargo 1 hafta gelmez üstüne ölü piksel, iade ve hakem deyince adam zorunlu Vatan ve Teknosa'da alıyor soluğu adam zaten benim gibi küçücük kusura takılıyorsa koşarak oraya gidiyor, öyle olunca da İtopya'da olan veya internette olan çoğu 144 hz ips monitör eleniyor çünkü o modeller yok sattığından ya ellerinde olmuyor ya da olanlarda teşhir oluyor. 144 hz TN panel veya çok pahalı olduğundan satılmayan 144 hz ips monitörleri alacaksan alıyorsun, alamıyorsan 144 hz için VA panel almak zorunda kalıyorsun onunda kalitesi tamamen şansa oradan G3 veya Casper excalibur bile çıkabiliyor yani o yüzden genelde ghostingli monitör alanlara özellikle ghosting demekten kaçınıyorum çünkü ölümle sıtma arasında bir tercih meselesi o ama internetten almaya şansı olanlara o monitörden sakin bir şekilde kaçın diyorum. CRG5'te bunlardan bir tanesi. 😁

Kısaca paran varsa ölü piksel çıkmama garantili ips monitör alırsın internetten rahat rahat beklersin sıfır panik gelir gelmez tak çalıştır kullanırsın her iş paraya bakıyor. 😆
Zaten öyle Vatan ve Teknosa gibi çoğu şehirde bulunan zincir yerler olan ürünü bile stokta yok gibi gösterip fiyat etiketi yapıştırıyorlar ve şubeler birbirinden bağımsız bildiğim kadarıyla yani gerçekten masum değiller.

Son düzenleme:
Düzenbazlık sadece internette yok bu arada yani zincir mağazalar evet ölü piksel testi yapıyor kullanıcının önünde ama onlarda masum değil. Zaten Türkiye'de gelişmiş şehirlerin merkezlerinde veya ilçelerine gördüğüm kadarıyla kargo gönderim hızlı oluyor ama öyle ortalama bir şehrin insanıysanız o kargo 1 hafta gelmez üstüne ölü piksel, iade ve hakem deyince adam zorunlu Vatan ve Teknosa'da alıyor soluğu adam zaten benim gibi küçücük kusura takılıyorsa koşarak oraya gidiyor, öyle olunca da İtopya'da olan veya internette olan çoğu 144 Hz IPS monitör eleniyor çünkü o modeller yok sattığından ya ellerinde olmuyor ya da olanlarda teşhir oluyor. 144 Hz TN panel veya çok pahalı olduğundan satılmayan 144 Hz IPS monitörleri alacaksan alıyorsun, alamıyorsan 144 Hz için VA panel almak zorunda kalıyorsun onunda kalitesi tamamen şansa oradan G3 veya Casper Excalibur bile çıkabiliyor yani o yüzden genelde ghostingli monitör alanlara özellikle ghosting demekten kaçınıyorum çünkü ölümle sıtma arasında bir tercih meselesi o ama internetten almaya şansı olanlara o monitörden sakin bir şekilde kaçın diyorum. CRG5'te bunlardan bir tanesi. 😁

Kısaca paran varsa ölü piksel çıkmama garantili IPS monitör alırsın internetten rahat rahat beklersin sıfır panik gelir gelmez tak çalıştır kullanırsın her iş paraya bakıyor. 😆

Açıkçası ben vatan, Teknosa gibi yerlerden almayı pek doğru bulmuyorum. Bilinçli bir müşteri isen internetten alışveriş yaparken mağdur olmazsın. Yapman gereken şeyler de basit zaten ama bizim halkımız pek dikkat etmiyor bunlara sonra da mağazayı suçluyorlar, aslında daha çok bizde oluyor o suç.

Ben uğraşılmak istenmediği için fazla para verip daha kötü bir monitör almayı doğru bulmuyorum açıkçası. Zaten Excalibur alırsan belki şimdi olmasa da ileride mutlaka bir sıkıntı çıkarıp uğraştırır seni :D tabii herkesin düşüncesi farklıdır sizin düşüncenizede saygı duyarım.

Açıkçası ben vatan, Teknosa gibi yerlerden almayı pek doğru bulmuyorum. Bilinçli bir müşteri isen internetten alışveriş yaparken mağdur olmazsın. Yapman gereken şeyler de basit zaten ama bizim halkımız pek dikkat etmiyor bunlara sonra da mağazayı suçluyorlar, aslında daha çok bizde oluyor o suç.

Ben uğraşılmak istenmediği için fazla para verip daha kötü bir monitör almayı doğru bulmuyorum açıkçası. Zaten Excalibur alırsan belki şimdi olmasa da ileride mutlaka bir sıkıntı çıkarıp uğraştırır seni :D tabii herkesin düşüncesi farklıdır sizin düşüncenizede saygı duyarım.
Ben zaten sizin gibi düşünmesem sohbet etmem yani ama şöyle de düşünmekte fayda var herkesin uğraşacak zamanı olmuyor. Zaten herkes bu işe gereken önemi verse ghosting'i bilmeyen kalmazdı veya Casper'ın nasıl bir marka olduğunu ama işte kulaktan duymayla bu kadar oluyor. Bilinçli müşteri olmakta yetmez ayrıca bilinçli alışveriş yapmak gerekir bilinçli bir müşteri her zaman doğru ürünü alacak bir şey yok sağlam ürün alsa bile ihtiyaca karşılık vermezse ve gerekenden fazla gelirse o bilinçten çıkar. Kısaca dengesini tutturmak lazım o da bizim ülkede zor. Vatan ve Teknosa'nın da aslında bir suçu yok kur yerinde durmuyor zaten bir de adam orada satış elemanı satılmayan ürünü bile ghostingsiz diye tanıtıp sana aldırabiliyor adamın işi o. Malum sadece satış elemanı değil örnekleri youtube'de bile var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Adam öyle bir anlatmış ki daha iyi monitör yok piyasada. Bilmeyen bu videoyu bile dinleyip alır.
Normalde çoğu ürünün araştırması o kadar sürmez ama monitörler detaylı cihazlar olduğundan bir organımız gibi her şeyini araştırmak gerekiyor kontrastından tut tepki süresine ondan tut masama sığacak mı ? Ergonomi asansör ayak. Adama konuda monitör öneriyorsun tam her şey tamam olacak son an geliyor asansörlü ayak istiyor falan önermesi bile kısa değil ki araştırması kısa olsun bu cihazları...

İşte burada bağlamak istediğim yer, tam bu kısımda insanı bu kadar detaylı ürünler de kurtaran şeyler forumlar oluyor reklam yapmak gibi olmasın ama technopat bu konuda en iyilerinden biri şimdi @GGHOST arkadaşımız da konu açmasa muhtemelen CRG5 alıp geçecekti, şimdi biz ona bilinçsiz alışveriş yapan biri diyebilir miyiz ? Hayır ama bilinçli bir internet kullanıcısı diyebiliriz mesela.

Son düzenleme:
Ben zaten sizin gibi düşünmesem sohbet etmem yani ama şöyle de düşünmekte fayda var herkesin uğraşacak zamanı olmuyor. Zaten herkes bu işe gereken önemi verse Ghosting'i bilmeyen kalmazdı veya Casper'ın nasıl bir marka olduğunu ama işte kulaktan duymayla bu kadar oluyor. Bilinçli müşteri olmakta yetmez ayrıca bilinçli alışveriş yapmak gerekir bilinçli bir müşteri her zaman doğru ürünü alacak bir şey yok sağlam ürün alsa bile ihtiyaca karşılık vermezse ve gerekenden fazla gelirse o bilinçten çıkar. Kısaca dengesini tutturmak lazım o da bizim ülkede zor. Vatan ve Teknosa'nın da aslında bir suçu yok kur yerinde durmuyor zaten bir de adam orada satış elemanı satılmayan ürünü bile ghostingsiz diye tanıtıp sana aldırabiliyor adamın işi o. Malum sadece satış elemanı değil örnekleri YouTube'da bile var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Adam öyle bir anlatmış ki daha iyi monitör yok piyasada. Bilmeyen bu videoyu bile dinleyip alır.
Normalde çoğu ürünün araştırması o kadar sürmez ama monitörler detaylı cihazlar olduğundan bir organımız gibi her şeyini araştırmak gerekiyor kontrastından tut tepki süresine ondan tut masama sığacak mı? Ergonomi asansör ayak. Adama konuda monitör öneriyorsun tam her şey tamam olacak son an geliyor asansörlü ayak istiyor falan önermesi bile kısa değil ki araştırması kısa olsun bu cihazları...

İşte burada bağlamak istediğim yer, tam bu kısımda insanı bu kadar detaylı ürünler de kurtaran şeyler forumlar oluyor reklam yapmak gibi olmasın ama Technopat bu konuda en iyilerinden biri şimdi @GGHOST arkadaşımız da konu açmasa muhtemelen CRG5 alıp geçecekti, şimdi biz ona bilinçsiz alışveriş yapan biri diyebilir miyiz? Hayır ama bilinçli bir internet kullanıcısı diyebiliriz mesela.

Sağ olun hocam 😅😅

Rica ederim umarım bir daha CRG5 almayı mantıklı düşünen insanlar monitörün adını veya teknik özelliklerini falan araştırdığında bu konu çıkarda hepsi faydalanır. Böyle bilinen modelleri almak en kolayı ama iş fiyat performansa gelince çoğu üründe olduğundan kat ve kat daha fazla bir şekilde monitörlerde değişiyor. Dedim ve iki gün sonra ölü pikselden bıkıp CRG5 alıyorsun demi (!) 🤣

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı