Samsung CRG50 144Hz Display Port görüntü vermiyor

CüneyttK

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Arkadaşlar monitörüm Samsung CRG50 144Hz bir monitör yeni aldım. Birkaç gündür kullanıyorum. HDMI 2.0 kablo ile bazı arkadaşlar 144 Hz alamayacağımı söylediği için bende bir DP kablo almak istedim ve bunu aldım. https://www.hepsiburada.com/paugge-...splayport-1-4-kablo-entdp1420-pm-HB00000HXYN4.
Fakat ekran kartımın bütün girişlerine takmama rağmen monitöre görüntüyü vermedi. Bu arada ekran kartım RX 5600 XT şu an sıkıntının kablodan mı yoksa monitörden mi yoksa ekran kartında mı olduğunu bilmiyorum. Siz söylemeden söyleyim. Ekran kartımın Driver'ı güncel kablo iyi oturmuşmu diye 10 kere kontrol ettim yeniden açıp kapatmayı da test ettim FreeSync'yi de kapatıp açtım öylede olmadı. Bende iade talebinde bulundum fakat kabloda sıkıntı olduğu pek zannetmiyorum. Acaba kablonun 1.4 olması ve benim monitör çıkışımın 1.2 olmasından kaynaklı olabilir mi?

Ekran Alıntısı.PNG

Bu arada HDMI 2.0 ile 144 Hz kullanmayacağım söylenmişti. Ama 144 Hz görüntü veriyor anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir kablo ile dene. Muhtemelen kablodan.

Başka bir kablo ile dene. Muhtemelen kablodan.

İş yerimde aynı monitörden var fakat PC biraz daha iyi çizim bilgisayarı kablosu farklı. Onun bir o kabloyla deneyeceğim bir de ya da bu kabloyu o PC'de deneyeceğim. Olmazsa paketlerim kabloyu. Peki bu HDMI olayına ne diyorsunuz? Monitörün HDMI çıkışı 1.4 kablom hama 2.0 HDMI 144 Hz veriyor şu an arkadaşlar alamazsın DisplayPort al demişlerdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI 2.0 ile 144 Hz görüntü alabilirsiniz. Alamazsınız diyenleri dinlemeyin.

Eki Görüntüle 575073

Sorunu çözdüm doğru taktigimdan emin olamama rağmen bir de babama taktırdım bir el hareketiyle yaptı adam 20 yıllık tecrübe tek el hareketiyle yaptı ben 2 gün uğraştım.

Sorunu çözdüm doğru taktigimdan emin olamama rağmen bir de babama taktırdım bir el hareketiyle yaptı adam 20 yıllık tecrübe tek el hareketiyle yaptı ben 2 gün uğraştım.
Reis ben samsung crg50 monitörü alacağımda kutunun içinden çıkan kablo ile 144 hz alınıyor mu ? Birde memnun musun monitörden? Ve son olarak ne kadara aldın ? Teşekkür ederim.

Reis ben samsung crg50 monitörü alacağımda kutunun içinden çıkan kablo ile 144 hz alınıyor mu ? Birde memnun musun monitörden? Ve son olarak ne kadara aldın ? Teşekkür ederim.
içinden çıkan kablo ile alınmıyor ben 144hz veren bi Dp kablo aldım 1299 tl ye aldım monitörü gayet memnunum

içinden çıkan kablo ile alınmıyor ben 144hz veren bi Dp kablo aldım 1299 tl ye aldım monitörü gayet memnunum
@CüneyttK Hocam aynı monitörden ben de aldım da acaba içinden çıkan kablo HDMI kablosu nedir hocam? 1.4 mü 1.2 mi 2.0 mı bulamadım. 60 hz üstü yaptığımda ekranın üst kısmında anlık gölgelenme oluyor acaba kablodan mı? 60 hz de olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı