Samsung, Dual UHD Oyun Monitörünü Tanıttı: Odyssey Neo G9 57″

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Samsung Odyssey Neo G9

Samsung Electronics, Odyssey monitör serisinin en yeni üyeleri Odyssey Neo G9 57″ (G95NC) ve Odyssey Ark 55″ (G97NC) ile oyun monitörlerinin geleceğine ışık tutan yeni modellerini duyurdu. Samsung Electronics Görsel Ekran İş Birimi Başkan Yardımcısı Hoon Chung, yeni monitörlerle ilgili olarak, “Oyun dünyası sürekli gelişim içinde ve en yeni monitör teknolojilerimiz, oyuncuların macerada yeni kapılar açması […]

Devamı: Samsung, Dual UHD Oyun Monitörünü Tanıttı: Odyssey Neo G9 57″
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Merhaba,
Sırf Samsung Neo G9 57'' monitörü hakkıyla kullanabilmek için, 'asla Nvidia dan başkasını kullanmam' diyen ben gittim Asus'un RX 7900 XTX, kendisi 3 adet 2.1 port içerir, modelini aldım. Zaten Samsung neo G9 49'' kullanıyordum. Monitörü çok sevmiştim ve keşke eni geniş olanını yapsalar diye aklımdan geçirirken birden lansmanı yapılınca, bu benim olmalı demiştim. 49 inch olanı üst monitör olarak hala kullanıyorum. Biraz abartı gibi olabilir ama pek keyifli oldu. Peki ne oldu? Anladığım kadarıyla 2.1 Display Portlarda kablo boyu sınırı var. Yeni nesil havalı kasalarımızda led ışıklarımızı ve havalı fanlarımızı ıvırı zıvırımızı göstermeye çok hevesli olduğumuzdan kasalarımız yan kısımları cam, ve sistemi sergileyen taraftaki bu cam kullanıcının sağında kalıyor. Neo G9 57'' de ise DP çıkışını o koca gövdesinin en sol köşesine yerleştirmişler. Be adam şunu ortaya koyaydın hiç değilse. Haliyle kendime piyasada bulabileceğim en iyi 2.1 DP kabloyu sipariş ettim. Bilin bakalım ne oldu? ekran kendini 1.4 port ayarına atıp duruyor. Ben gidip cancağızcığım 4090 yerine rodeonla baş başa kaldım ve kasanın arkasını görmeyi kabul etmezsem monitörü gene hakkıyla kullanamıyorum. Her halükarda 2.1 kablonun frekans aralığı 1.4 den iyi olduğu için avantajları var ama Tam randıman alamıyorum. Yani kasamı ters köşeye koymayacağım için Nvidia'nın 5090 a 2.1a standart portu koymasını umarak bekleyeceğim. Öte yandan 49 u 57 ile kıyaslayacak olursank 57 bir çok açıdan daha verimli. Oran 32:9 olduğu için çok daha uyumlu ama masanızı mesafenizi iyi ayarlamanız lazım. Gerçekten bir monitör için çok geniş.
https://www.googleadservices.com/pa...=2ahUKEwiYvprJ-_aEAxWkQvEDHRV8COsQ0Qx6BAgIEAE

Yeni konular

Geri
Yukarı