Samsung Evo 0xc0000000e Hatası

furmet

Decapat
ASUS Gaming TUF FX504 oyun bilgisayarına sahibim. Üzerinde 1 TB HDD (çalındığı için Recovery yapılmaya çalışılmış) bulunuyor. Sistem üzerine M.2 Samsung Evo SSD aldım.

Fakat bilgisayar açılırken 0xc0000000e hata kodu veriyor. Kapatıp açma işlemi yaptığımda ise sorun ortadan kalkıyor.

Videolar üzerinde izlemiş olduğum komut sistemi ile çalıştırma gerçekleştirdim fakat düzelmedi. Ben de ikinci sefer formatladım yine düzelmedi.

Sürücü 0 olarak hala 1 TB HDD gözüküyor. Sürücü 1 ise SSD olarak gözüküyor.

İleri de bu hata kodu yüzünden sıkıntı yaşar mıyım?

Gözden kaçırdığım yapmam gereken bir ayar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
bence önce ssd nin üzerine düşün. hdd kablolarını çıkarın. ssd kablolarını mümkünse değiştirin. hatta değiştirmeden önce girişleri silgi ile temizleyin.
eğer bağlantılar doğru yapılmışsa ve hdd/ssd arızalı değilse diskpark çalışmalıydı.

Kablo derken anlayamadım kusuruma bakmayın. Notebook üzerinde M2 portuna direk olarak bağlı SSD. HDD arızalı olsaydı hiç görüp çalışmaz diye düşünüyorum fakat veri depolaması yapabiliyorum.

ah anladım leptop.
aldığınız hata kodu ile diskparkın çalışmaması (ki komutları doğru ve sırası ile yapmak gerekiyor) aynı sorunun sonuçları.
bazen bu hatayı yapması bazen yapmaması bana iki olasılığı düşündürüyor. hdd/ssd kaploları ve/veya enerji voltaj sorunları yaşanıyor. (örneğin girişlerde oksitenme) ya da ssd arızalı.
başka sistemde deneyerek de sorun tesbiti yapabilir/yaptırabilirsiniz.
öncesinde verilerinizi yedeklemenizi önermeliyim.

Vermiş olduğu hata ekteki gibidir

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 32
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı