Samsung Evo 860 SSD Bazen Görünmüyor

daryun

Hectopat
SSD Samsung Evo 860 250 GB. Dün 1 TB HDD aldım, onun montajını yaptım yan kapağı kapattım. PC açtığımda SSD görmedi, sonra yeniden yan kapağı açıp SSD'nin SATA kablolarını tak çıkar yaptım. PC açıldı sonra PC'yi kapattım, ertesi gün tekrar açtığımda yine SSD görmüyordu. Yine aynı işlemi yaptım. Bu sorunu nasıl çözerim? Bilgisi olan teşekkürler şimdiden. :)

SSD Samsung Evo 860 250 GB. Dün 1 TB HDD aldım, onun montajını yaptım yan kapağı kapattım. PC açtığımda SSD görmedi, sonra yeniden yan kapağı açıp SSD'nin SATA kablolarını tak çıkar yaptım. PC açıldı sonra PC'yi kapattım, ertesi gün tekrar açtığımda yine SSD görmüyordu. Yine aynı işlemi yaptım. Bu sorunu nasıl çözerim? Bilgisi olan teşekkürler şimdiden. :)
Sata kablolarını değiştir HDD'ninkini SSD'ye , SSD'ninkini de HDD'ye tak. Bu sefer HDD gidip geliyorsa sorun kablodadır yenisini alırsın. Sorun hala SSD'de ise taktığın sata portunu değiştir. Yine düzelmezse SDD'yi besleyen sata güç bağlantısını değiştir ve yine düzelmezse çok yüksek ihtimalle SSD sıkıntılı. Garantiye vermeni öneririm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı