Samsung Evo 860 vs SanDisk Ultra vs Toshiba TR200 SSD

crazy_vefa

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kastamonu
Herkese merhaba. Kara cuma ile bilgisayar topladım. Fiyatına aldanıp James Donkey 240GB SSD aldım. Fakat biraz bakındıkça sürpriz yumurta gibi görüyorum. Çok memnunum şimdilik ama her an bir problem çıkabilirmiş gibi hissettiriyor artık. CrystalDiskInfo ile baktığımda 100% sağlıkta olduğunu görüyorum. Ama gözüm korktu açıkçası.

Toshiba TR200 240GB olan model 240 lira.
Samsung Evo 860 250GB olan model 325 lira.
SanDisk Ultra 250GB olan model 306 lira. (Plus değil Ultra versiyon)

Açıkçası TR200 almak istiyorum fiyatından dolayı ama Samsung teknolojisi ve kalitesi de aklımı çok çeliyor. Şu an sistem SSD üzerinde kurulu. Klonlama programlarıyla olduğu gibi yeni SSD'ye geçirip şimdiki SSD'yi Steam klasörü olarak belirlemeyi düşünüyorum.

Teknik özellikler:
Sizce hangi diski almalıyım? ve neden?

https://www.epey.com/depolama/karsilastir/99258-102366-112626/sandisk-sdssdh3-250g-g25_samsung-860-evo-mz-76e250bw_toshiba-ocz-tr200/

Son düzenleyen: Moderatör:
SanDisk'i direk ele. Çünkü kronik sorunları var, ben de kullanmıştım ve memnun kalmadım. Toshiba da fena değil ama Samsung almanız çok daha iyi olur.

SanDisk'i direk ele. Çünkü kronik sorunları var, ben de kullanmıştım ve memnun kalmadım. Toshiba da fena değil ama Samsung almanız çok daha iyi olur.
Şöyle ki, kronik problemler SSD Plus versiyonunda var. Onu ben de araştırdım. Bu disk Ultra serisi ve güncel mimari.

Samsung 860 Evo 250Gb Ssd M.2 Disk
Bunu alabilirsin. Tavsiyem Samsung veya Adata alman.
M2 ya da SATA3 olması herhangi bir hız ya da performansı etkiler mi?

Dün akşam Amazon'da sepete ekledim. 327 liraydı. 324 oldu, 320 oldu, sabah uyanınca baktım 307 olmuş. 12 saatte 20 lira inmiş. Dövizle endeksli sanırım, ondan dolayı dedim beklesem mi diye :D
Dolar şu an düşüşte ondandır öyle küçük oynamalar. Ücreti dolar ile görüntelersen daha sağlıklı takip edebilirsin indirimleri. Böyle günlük dalgalanmalarla kafan karışır çünkü:)

Dolar şu an düşüşte ondandır öyle küçük oynamalar. Ücreti dolar ile görüntelersen daha sağlıklı takip edebilirsin indirimleri. Böyle günlük dalgalanmalarla kafan karışır çünkü:)
Amazon ile görüştüm. Bütün müşterilerimiz bunu söylüyorlar bize dedi. Dövizle endeksli değil, Amazon'un satış politikası bu dedi. En düşük gördüğünüz fiyattan satın alın dedi. Yükselip daha düşmeme ihtimali de var dedi. Alıyorum ben de şu an.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı