Samsung Evo 860 vs SanDisk Ultra vs Toshiba TR200 SSD

Amazon ile görüştüm. Bütün müşterilerimiz bunu söylüyorlar bize dedi. Dövizle endeksli değil, Amazon'un satış politikası bu dedi. En düşük gördüğünüz fiyattan satın alın dedi. Yükselip daha düşmeme ihtimali de var dedi. Alıyorum ben de şu an.
Hadi ya. Şaşırdım cidden bu kadar anlık değişim olduğunu bilmiyordum fiyatlarda Amazon'da.

Güzel günlerde sorunsuz kullanmanız dileğiyle diyelim o zaman:)

Teşekkür ederim. Umarım sorunsuz bir şekilde SSD taşıma işlemini de halledebilirim. :)
Bende aynısını aldım hocam. Yarın tamirciye götürüp montaj ve format işini yaptırıcam, ben zerre anlamıyorum maalesef bu işlerden.

Siz bana yardımcı olur musunuz biliyor musunuz teknik detayını? SSD SATA 3'le mi kurulmalı, HDD nereye kurulacak, CD ROM yerine mi takılır vs. ?

Performans artışı olsun diye aldım bakalım yarın test edeceğim ama tek korkum PC tamircisinin bir şeyleri yanlış yapma olasılığı :(

HDD ve SSD kurulmuyor hocam. Bağlanıyor sisteme. İşletim sistemi kuruluyor. Zaten SATA kablosuyla kullanılması gerekiyor. Anakart SATA3 destekliyorsa otomatikman SATA3 olur.
-
-
Ekleme: 21.12.2018

Şimdi size bir şey sormak istiyorum.
250GB Samsung siparişini verdim. Ama 500GB olan 480 lira. Samsung SSD'ye +250GB fazladan 180 lira vermiş oluyorum. Bence çok iyi.
Sizce 250GB olanın iadesini yapıp 480 liraya 500GB mi alsam?
250GB gelince Samsung=Sistem; James Donkey=Steam olacaktı.
Oyunları 500GB olan Samsung'a kurup sürekli dosya yazmak sizce nasıl olur? Steam ile eskitmek istemiyorum Samsung'u. Siz ne dersiniz?

Son düzenleme:
Size kalmış fazla param var diyorsanız yüksek boyutlu oyunlar oynuyorum oyunları da SSD'ye kurmak istiyorsanız 500 GB modeli alabilirsiniz.

Size kalmış fazla param var diyorsanız yüksek boyutlu oyunlar oynuyorum oyunları da SSD'ye kurmak istiyorsanız 500 GB modeli alabilirsiniz.
Şöyle ki:
1- James Donkey 240GB
2- Samsung Evo 860 250GB
3- Kingston 120GB (ucuz bir SSD)

1 numaraya sahibim, 2 numarayı aldım. Birkaç ay içinde 3 numaradan alıp eski dizüstü bilgisayarıma takacağım. Bu şekilde yaparsam toplam maliyet 610GB için 660 lira falan yapıyor.

Diğer seçenek ise 2 numaranın siparişini iptal edip yerine 500GB almak ve 3 numarayı satın almak yerine 1 numarayı eski dizüstü bilgisayara takmak. Böyle olunca da 740GB için 690 lira yapıyor.

2. seçenek mantıklı her ne kadar kalitesiz deselerde sıkıntısızsa kullanabilirsin size kalmış tercih tabi.

2. seçenek mantıklı her ne kadar kalitesiz deselerde sıkıntısızsa kullanabilirsin size kalmış tercih tabi.
Sürekli oyun güncellemesi aktif oyun loading ıvır zıvır dosya işlemeleri Samsung için sizce sorun yaratır mı? Elbet kaldırır bunu ama en uzun vade için hangi seçenek sağlıklıysa onu seçmek isterim...

Sürekli oyun güncellemesi aktif oyun loading ıvır zıvır dosya işlemeleri Samsung için sizce sorun yaratır mı? Elbet kaldırır bunu ama en uzun vade için hangi seçenek sağlıklıysa onu seçmek isterim...
Hayır Samsung en güvenilir SSD markası sürekli yazın silin sıkıntı olmaz. Yüklenme gibi şeyler zaten yazmadan daha çok okumayı kullanıyor dosyalar da değişmediğinden aynı dosya üzerinden okuduğu için herhangi bir sorun olmaz.
Uzun vade için problem olmaz, boyut artarsa yazma ve okuma ömürleri de artıyor SDD'lerin.

Hayır Samsung en güvenilir SSD markası sürekli yazın silin sıkıntı olmaz. Yüklenme gibi şeyler zaten yazmadan daha çok okumayı kullanıyor dosyalar da değişmediğinden aynı dosya üzerinden okuduğu için herhangi bir sorun olmaz.
Uzun vade için problem olmaz, boyut artarsa yazma ve okuma ömürleri de artıyor SDD'lerin.
250'yi iptal edip 500GB olanı satın aldım 480 liraya. Hadi bakalım hayırlı olsun şimdiden. Teşekkür ederim size de yardımlarınız için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı