Samsung Evo Plus 970 Windows Kurulum sorunu

diffminer

Femtopat
Merhaba Arkadaşlar,

Yakın bir zamanda Samsung Evo Plus 970 M.2 SSD aldım. Kendisine Windows kurulumu yapmayı bir türlü beceremedim tüm disklerimi de kenara koymuş bulunmaktayım. Yedeklerime gerek yok kuralım da beraber başka bir şey istemiyorum :(

Daha dün kurabilmiştim fakat disklerde bir oynama yapmam gerekiyordu ve daha da açılmadı. Şimdi tekrar kurma niyetindeyim parçalar kesinlikle bozuk değil onu da belirteyim.

Anakartım: MSI Z170A PRO
Kuramadığım saygıdeğer M.2 SSD: Samsung Evo Plus 970 M.2 SSD

yaptığım İşlemler
Windows ISO'sunu indirdim resmi kaynaktan,
USB'ye MacBook'um tarafından hdutil ile yazdırma işlemi sağladım,
Bilgisayarım Boot oluyor USB içerisinde bulunan Windows'u görüyor. Buraya kadar bir sorun yok.

Sorun bundan sonrası yani disk kısmı

İlgili Sorun yaşadığım Technopat Konusu
Yukarıda bulunan ilgili konuyu denedim hata halen devam etmekte. Yaptıktan sonra bilgisayarımı açtım kapattım denedim, kapatmadan denedim sonuç hala aynı yani yukarıda bulunan konu işime yaramıyor.
Sizleri anakartımın BIOS'una davet ediyorum;
UEFI seçtiğimde şu şekilde;

secildiuefi.jpg

Aşağıda UEFI ve Legacy seçtiğimde gözüken tablo mevcut. UEFI + Legacy seçtiğimde ise M.2 SSD'im disk olarak gözükmekte.

secildiuefilegacy.jpg

USB'yi sadece UEFI seçeneği ile Boot ettim ve Windows kurulum ekranına geldim. Sorunun ekran görüntüsü aşağıda mevcuttur.

birboluntuolusturamadik.jpg

List Disk Görüntüsü de bu şekilde arkadaşlar,

listdisk.jpg

Bu durumda ben ne yapayım? Ne deneyeyim?

İstediğim M.2'ye Windows kurmak.
Disk AHCI olarak ayarlı,
Başka yapmam gereken ayar var mı?
Neden olmuyor :( Yardımcı olursanız çok sevinirim bilgisayar başında sizlerin bilgi aktarımını bekliyorum çok sevgiler

Geri
Yukarı