Samsung Exynos 2400 Resmen Duyuruldu! İşte Özellikleri

NanoReview'da kullanıyor şeklinde görünüyordu. Başka kaynak bulamadım, sizin kaynağınız nedir?
Yanlış yazmış orası. E5123 modem kullanıyor E2100 ve E990. E5123 modem Pixel 6 serisinde de kullanıldı.

Yanlış yazmış orası. E5123 modem kullanıyor E2100 ve E990. E5123 modem Pixel 6 serisinde de kullanıldı.
NanoReview çok kanser bir site. Daha önce birkaç kez daha hatalı bilgi verdiği olmuştu.
Ama SoC'ler konusunda en detayli verilerin bulunduğu kaynaklardan da bir tanesi.
Güvensem mi güvenmesem mi bilemiyorum.

GPU performansı olarak yine beklentilerin çok altında kalan bir yonga. Adreno 740 modelinden geride. S23 serisiyle iyi bir ivme yakalamıştı SD hamlesiyle bu taktik pazarlama açısından kötü bir hamle. S24 Ultra modelleri en azından direkt olarak SD Gen 3 ile gelecek ama S24 ve S24+ modelleri Kuzey Amerika dışındaki diğer yerlerde Exynos ile gelecek ve de malzeme kaliteleri de S24-S24+ modelinde alüminyumken,, Ultra modeli titanyum ile gelecek.
Benim düşüncem, Tensor G3 gibi CPU’nun gayet güçlü olup, GPU’nun varyantına göre güçsüz kalacağı yönünde. Sizin de bileceğiniz üzere bu sene içerisinde Samsung, chip üretimine aşırı yatırım yaptı ve Samsung Founders’in CEO’su değişti, bu değişim Ryzen’da da olmuştu ve 2-3 sene içerisinde çok büyük gelişim katetmişlerdi. Benim Samsung hakkında beklentim de bu yönde.

Ayrıca bunların hepsi bir yana, yeni çıkacak yonga serinde ISP’yi kesinlikle doğru düzgün çıkartmaları lazım. Hatırlarsınız ki sırf bu yüzden S22 Exynos almaktan vazgeçmiştim. :D Exynos 2200’ün NPU’su & ISP’si öylesine kötüydü ki, video performansında S22 Ultra Exynos, bırakın S22 Ultra SD’yi, S21 Ultra SD’den bile geri kalıyordu. Bir diğer beklentim ise, Samsung Founders’de yapılan bu değişikliklerin bir nebze yansıması ancak üstte yazdığım gibi 1 senede çok bir şey beklememek gerekiyor. Exynos 1380 gibi watt/perf. dengesini korusunlar ve video performansını berbat etmesinler yeter.

Geri
Yukarı