Samsung Exynos 9825 Duyuruldu

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Samsung Exynos 9825 Duyuruldu
Samsung Exynos 9825

Samsung Exynos 9820 güncellemesi niteliğindeki 7 NM EUV üretimi Exynos 9825 duyuruldu. Samsung tam da Galaxy Note 10 modelinin tanıtılacağı Unpacked etkinliği öncesinde Exynos 9825 çipsetini duyurdu. 7 nm EUV olarak üretilen ve daha hızlı Mali-G76 MP12 GPU ile gelen çipset, aslında 8 nm üretimi Exynos 9820’nin güncellemesi niteliğinde. Samsung Exynos 9825 özellikleri Samsung tarafından […]

Devamı: Samsung Exynos 9825 Duyuruldu
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Ekran kartları da bir çeşit işlemcidir. Ekran kartlarinin ömürlerinin kısa olduğu fikrine katilmiyorum ben.
O konuda ben sizden farklı düşünüyorum hocam. 2000 yılında üretilen ekran kartlarından hangileri kalmış bugüne? Halbuki mesela bakın ilk işlemci olarak geçen Intel C4004 1973'te koyulduğu uzay aracı 2002'de radyo dalgalarının menzilinden çıkıp iletişimin kaybedildiği ana kadar hep çalıştı, belki de hala çalışıyor.

1973'te koyulduğu uzay aracı 2002'de radyo dalgalarının menzilinden çıkıp iletişimin kaybedildiği ana kadar hep çalıştı, belki de hala çalışıyor.
Uzay aracındaki CPU ile normal bilgisayarlardaki CPU'yu karşılaştırmak doğru olmaz. GPU'da dediğim gibi bir çeşit işlemcidir sadece görevi ve mimarisi farkli hizmetler için tasarlanmış bir bileşen.

Uzay aracındaki CPU ile normal bilgisayarlardaki CPU'yu karşılaştırmak doğru olmaz. GPU'da dediğim gibi bir çeşit işlemcidir sadece görevi ve mimarisi farkli hizmetler için tasarlanmış bir bileşen.
Birde yanlış bilmiyorsam GPU'larda 600-800 küsür çekirdek var. Bu bildiğimiz işlemci çekirdeği gibi birşey mi? Nasıl o kadar çok olabiliyor?

Bu dedigin sayilarda da işlemciler var. Bak mesela sadece bir örnek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı