Samsung Galaxy A01 Android 12'den 11'e ya da 10'a düşürülmeli mi?

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Elimizde A01 telefon var ve bu telefon şu an Android 12 çalıştırıyor ancak telefon eskisine göre ağır çalışmakta. Evet farkındayım, telefon zayıf ama şu an için telefon alabilecek durumda değiliz. Bu sebepten ötürü telefonu Android 12'den 11 ya da 10'a indirmeyi düşünüyordum ancak kafamda şöyle soru işaretleri var: Android sürümünü düşürebilir miyiz Odin kullanarak yoksa yasaklı mı? Android sürümünden ötürü mü bu kadar sıkıntılı çalışıyor? ROM benzeri şeyler kurarak sıkıntı giderilebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
O telefonun normal çalışması için Android 8 lazım.

Android sürümünü düşürebilir miyiz Odin kullanarak yoksa yasaklı mı? Android sürümünden ötürü mü bu kadar sıkıntılı çalışıyor?
Yasaklı değil, kafanıza göre zırt pırt ROM kurun birşey olmaz.

Düşüremezsiniz hocam zamanında çok denedim Samsung'larda sürüm düşüremiyorsunuz.
Güncel olanlarda düşmez.

Sürüm düşürmeyi bilemem ama cihazınız için pek ROM yok.
Şuna göz atmayı deneyebilirsiniz, genelde batarya ömrünü ve performansı arttırıyor debloat sonucu.

Veya siz debloat edin.

Yakında Android 15 çıkacak hocam.

Hocam güncel dediğiniz One UI'dan sonra oluyor hocam Android 11'den Android 10'na düşüremiyorsunuz yani Android 15 çıkıyor diye Samsung A01'de sürüm düşürmeye izin vermiyor ayrıca One UI 4X şu anda zaten güncel ve düzgün bir arayüz Android 15 çıkmasına bakmayın One UI'ın güncelliğine bakın.

Hocam güncel dediğiniz One UI'dan sonra oluyor hocam Android 11'den Android 10'na düşüremiyorsunuz yani Android 15 çıkıyor diye Samsung A01'de sürüm düşürmeye izin vermiyor ayrıca One UI 4X şu anda zaten güncel ve düzgün bir arayüz Android 15 çıkmasına bakmayın One UI'ın güncelliğine bakın.

Samsung M31s telefonu Android 12'den Android 10'a düşürmüştüm geçen sene sonra tekrar yükseltmiştim 🤔

Geri
Yukarı