Custom ROM Samsung Galaxy A10 Core telefona saf Android nasıl yüklenir?

kashima

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Software Developer
Selam. Başlıkta da belirttiğim üzere elimde Samsung Galaxy A10 var. Şirket telefonu olarak kullanmam gerekiyor. 2 GB RAM olduğu için telefonda çok kasıyor düzgün kullanamadığım için saf Android yüklemek istiyorum. Eskiden Galaxy Note2 kullandığım zamanlarda Custom ROM yapardım. Şimdi nasıl yapılır? Hala yapılabilir mi? Tamamen unutmuş durumdayım rehber vs yardımcı olabilecek var mı?

ROM A11: Eureka Development
ROM A12: Eureka Development
ROM A13: Eureka Development
Recovery: Eureka Development
Hala eskisi gibi değişen olmadı.

Saf Android dediginize en yakin olarak LineageOS var veya cihazjniz treble destekliyorsa GSI ROM da kurabilirsiniz [ROM][11.0][UNOFFICIAL] Lineage OS 18.1 [Galaxy A10] bunu buldum ancak XDA forumuna bakarak daha stabil bir ROM bulabilirsiniz.

Saf Android'den kastım şu eskiden Note2'ye ASUS telefonuma falan Core Android kurabiliyordum. Yani Samsung'un gereksiz telefonu zorlayıcı arayüzünden bağımsız Google'ın saf Android sürümünden bahsediyorum hocam.

Not: Şu an çalışıyorum. Atılan linklere eve geçince bakacağım. Teşekkürler.

Saf Android'den kastım şu eskiden Note2'ye ASUS telefonuma falan Core Android kurabiliyordum. Yani Samsung'un gereksiz telefonu zorlayıcı arayüzünden bağımsız Google'ın saf Android sürümünden bahsediyorum hocam.

Not: Şu an çalışıyorum. Atılan linklere eve geçince bakacağım. Teşekkürler.

Core Android'in ne oldugunu bilmiyorum saf Android'e en yakin Custom ROM'lar AOSP ve lineage. LineageOS tamamen acik kaynakli ve icinde Google servisleri de dahil hiçbir kapali kaynak uygulama yok istek dahilinde GApps flaslayarak ekleyebiliyorsunuz.

Core Android'in ne oldugunu bilmiyorum saf Android'e en yakin Custom ROM'lar AOSP ve lineage. LineageOS tamamen acik kaynakli ve icinde Google servisleri de dahil hiçbir kapali kaynak uygulama yok istek dahilinde GApps flaslayarak ekleyebiliyorsunuz.

Anladım hocam teşekkür ederim. Müsait bir zamanımda deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı