Samsung Galaxy A23 şarj olmuyor

Yusuff ArslaNN

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Samsung A23 kullanıyorum yaklaşık alalı 11 ay oldu ve şu sorunla cebelleşiyorum 2 aydır. Telefon artık hızlı şarj özelliğini yitirdi normalde 1.5 saate fullerken artık 10 saatte fullüyor, orijinal şarj aletim kırıldı bir sürü şarj aleti aldım şu an kullandığım şarj aleti hızlı şarj ediyor ama kablosu bozuk kabloyla oynamam lazım veya 10 defa sokup çıkarmam lazım hızlı şarj etmesi için. Bundan daha kötüsü telefonun şarjı 0 olunca şarja takıyorum ve 1-1.5 saat sonra şarjı 1 oluyor, telefonu şarjı 1 olmadan açamıyorum, şarjdayken de şarjı bitiyor. Ne yapacağım? Bir tavsiye verin kafayı sıyırdım resmen...

Yaptığınız şeyi size kısaca özetleyeyim. Cihazı ve şarj aletlerini hor kullanıp cihaz ile uyumsuz adaptörler/kablolar almışsınız. Böylelikle bataryayı öldürmüşsünüz, dua edin ki şarj devresinde sorun olmasın çünkü bu haliyle bile kullanıcı hatası olarak değerlendiriliyor.

Çözümü basit, cihazı servise verin bataryasını değiştirsinler, şarj devresini kontrol etsinler ve orijinal Samsung şarj adaptörü/kablosu alın ayrıca şarjdayken telefonda ağır işlemler yapmaktan kaçının. Ucuza veya uyumsuz markalara kaçmanın sonucu budur.

Yaptığınız şeyi size kısaca özetleyeyim. Cihazı ve şarj aletlerini hor kullanıp cihaz ile uyumsuz adaptörler/kablolar almışsınız. Böylelikle bataryayı öldürmüşsünüz, dua edin ki şarj devresinde sorun olmasın çünkü bu haliyle bile kullanıcı hatası olarak değerlendiriliyor.

Çözümü basit, cihazı servise verin bataryasını değiştirsinler, şarj devresini kontrol etsinler ve orijinal Samsung şarj adaptörü/kablosu alın ayrıca şarjdayken telefonda ağır işlemler yapmaktan kaçının. Ucuza veya uyumsuz markalara kaçmanın sonucu budur.

Sağ olun hocam, aileme söyleyeceğim 😄

Yeni konular

Geri
Yukarı