İnceleme Samsung Galaxy A30s uzun kullanım

Merhaba. Bu cihazı 2020 yılından beri (3 yıldır) kullanıyorum. Size deneyimlerimden bahsetmek istiyorum. Her şeye en baştan başlayacağım.

O dönemler o fiyata Xiaomi Note 8 Pro var benim de aklımda onu almak var neyse ailemle gittik Turkcell bayiye adam "Note 8 Pro yok A30s var onun gibi" dedi biz de sorgulamadık "tamam o olsun" dedik hangi akıllaysa artık. Neyse aldık yanına hat ve kılıf da aldık. Telefonu açtım. Ben tabii o zamanlar Samsung S4 mini kullanıyorum benim gözümde cihaz aşırı iyi. Canlı duvar kâğıdı var falan (Samsung S3'te bile vardı ) dokunuyorsun duvar kâğıdı hareket ediyor çok hoşuma gitmişti. Neyse ben PUBG sevmeyen birisi olarak PUBG denedim bakayım nasıl diye. 30FPS bile görmüyor cihaz işlemci rezalet ötesi. Aşırı ısınıyor kılıfı çıkarmama rağmen. Sıcaklığı ekrana bile vuruyordu artık ekrana dokunamaz haldeydim. Cihaz Android 9 olarak gelmişti bu arada ben de Android 10 yapmıştım o zaman. Bir de biz cihazı 3000₺ iken aldık bir aralar Hepsiburada'da 7000₺'ye vardı şu an Epey'de 4500₺ gösteriyor. Cihazın A30 ile arasındaki tek fark kamerası, 1 kamera daha eklemişler bir de galiba 1 Android güncellemesi fazla almış emin değilim. İkisi de aynı annemde A30 bende A30s var gram farkı yok açılma hızları bile aynı.

İçindeki işlemci vaktinde 1500₺ olan tablette de var Exynos 7904. RAM 4 GB idare eder oyunlardan atma gibi sorunları hiç olmadı.

Depolama olarak bendeki 64 GB ve hiç yetmiyor aldığımızdan beri 1GB boş alanla geziyorum. Bataryası 4000MAH lityum iyon ama rezalet ötesi gelin batarya olayını size anlatayım.

Ben hep şarj %10'lara gelince şarja takıyordum, bu arada ben hep şarjıma bakan biriyim dakika başı şarjıma bakarım. Bir baktım şarj %2 kalmış. Halbuki 2 dakika öncesine kadar %11 doluydu. Şarja taktım şarj hala azalmaya devam etti %0 oldu durdu o zaman dolmaya başladı. Bir şey olmaz dedim başka bir zaman yine bu oldu ama bu sefer şarj %20 varken. Sonra bu %30 varken oldu en sonda da %37 olduğu anda bitmeye falan başladı. Bu arada dakikada %1 falan azalmıyor bildiğiniz 1 dakikada %20 şarj yiyor.
2 ay önce falan yeni bataryaya geçtim aynı sorun yine var ama bu sefer %25 olunca. Şarjı hızlı doluyor 15W hızlı şarjı var 1 saat 30 dakika gibi bir sürede %40'tan %100'e ulaşıyor. %60'lara kadar şarj yavaş azalıyor sonra Allah ne verdiyse.

Oyunlarda ortalama bir cihaz. Fiyatını asla hak etmiyor. 2500₺ olsa alınabilecek en iyi cihaz kesinlikle bu olurdu ama bu fiyata sakın almayın. Günlük kullanım için güzel ama hala daha iyileri var.

Şu an cihaz Android 11 ve aldığımızdan bu yana batarya haricinde hiç performans düşüşü hissetmedim hala aynı performansı veriyor. Önermiyorum.

Cihaz hakkında soru sorabilirsiniz.

Bende Galaxy A10s var. A30 alacakken bu telefonu almistim. Dediklerinizin aynisini yasadim. Turkcell T40'dan gectigim icin cok iyi bir telefon gibi geldi ama rezalet ötesi bir telefondu. Son guncellemeyle kendi arayuzunu bile kaldiramaz oldu. LineageOS yukleyince cag atlar gibi hizlandi ama yinede yeterli degildi.
Suan Xiaomi'm ile mutluyum.
A10, A30 gibi telefonların hepsi rezalet.

Yeni yeni A33-34 gibi cihazlar toparladı, öncesi giriş seviyesi hiçbir Samsung alınmaz. Bunu Samsung'tan başka cihaz kullanmayacak olan biri olarak söylüyorum.

Son olarak TWRP+Custom ROM denenebilir piyasa çok pahalı eldekini imkan varsa sonuna kadar kullanmak lazım. Tabii para varsa daha fazla pahalanmadan alın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…