Samsung Galaxy A35 5G Özellikleri Sızdırıldı

Exynos 1380 segmentine göre iyi bir işlemci. Exynos diye gördüğünüz de kalıplaşmış cümle kurmanın manası yok. SD 778G ayarında bir yonga. Exynos 1280 modeline göre de saf CPU hızında iyi bir geliştirme var, GPU olarak da daha güçlü.
Hocam M31 kullanıyorum da oyunlarda mesela ne kadar performans farkı var % olarak? Yazın telefon değiştireceğim merakımdan soruyorum Samsung alacağım yine.

@Mehmet Akif T Çok çok büyük fark var G72 MP3 ile G68 MP5 arasında. Yüzdelik olarak nasıl hesaplayacağımı bilemedim. Oyun için alacaksan Dimensity 8200 vb. üst işlemcilere yönelmeni öneriyorum. Exynos işlemciler kısıtlamalı olarak gelebiliyor. İlk çıktığında Exynos 1380 PUBG oyununda kısıtlamalıydı, sonradan güncelleme ile çözdüler diye biliyorum.

M31 modelinden de bu modeller yerine daha üst segment modellere geçmeni öneririm.

Exynos 1280 modeline göre de saf CPU hızında iyi bir geliştirme var, GPU olarak da daha güçlü.
1280 başlıca facia gibi birşey zaten. A52s'de bulunan 778G eziyor. Tek çekirdekte %21, çok çekirdekte %48; 3D Mark WildLife'ta %8 fark var. Aynı serinin bir yıl önce çıkan telefonu SoC'da ezip geçiyor.
Kaynak

@Borsa Sincabı 1280, SD 778G rakibi değil zaten, SD 750 ayarında bir model. 1380, SD 778G ile kapışıyor CPU gücü noktasında.
Orası öyle ama normalde düşündüğümüzde ya yakın performans vermeli ya da geçmeli değil mi? Sonuçta aynı serinin bir yıl önce çıkan telefonundan ciddi farklar yememeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı