Samsung Galaxy A5 2017 Android 9 yapma

Kolay gelsin hocam, iyi forumlar. Şuan ben de babamın telefonu için rom indiriyordum, inerken konuya denk geldim. Hızlı bir şekilde ben de anlatayım. ODIN programından AP kısmını seçin, indirdiğiniz TWRP.tar dosyasını bulup flaşlayın. Ardından rom dosyasını hafıza kartına atın, telefonunuzdan TWRP'yi açıp Wipe kısmından "Advanced Wipe" kısmına gelip; system, data, cache ve data kısımlarını seçip formatlayın. Anasayfaya dönüp Install kısmına geldikten sonra hafıza kartınızdaki rom dosyasını bulup seçin ve flaşlayın. Sonra varsa gapps paketini kurun ve "Wipe cache/dalvik" tuşunu seçin ardından "Reboot System" deyip telefonunuzun açılmasını bekleyin. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Kolay gelsin hocam, iyi sosyaller. Şu an ben de babamın telefonu için ROM indiriyordum, inerken konuya denk geldim. Hızlı bir şekilde ben de anlatayım. Odin programından ap kısmını seçin, indirdiğiniz TWRP. Tar dosyasını bulup flaşlayın. Ardından ROM dosyasını hafıza kartına atın, telefonunuzdan TWRP'yi açıp wipe kısmından "Advanced wipe" kısmına gelip; System, data, cache ve data kısımlarını seçip formatlayın. Anasayfaya dönüp ınstall kısmına geldikten sonra hafıza kartınızdaki ROM dosyasını bulup seçin ve flaşlayın. Sonra varsa gapps paketini kurun ve "wipe cache/dalvik" tuşunu seçin ardından "reboot System" deyip telefonunuzun açılmasını bekleyin. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Tamamdır YouTube'dan izlemiştim zaten Android 9 yaptım telefon eskisinden çok daha hızlı oldu.

Geri
Yukarı