Samsung Galaxy A5 Nougat nasıl yüklenir?

Telefon resmi güncelleme almadıysa, ROM atarak yükleyebilirsiniz.

A5(2016) mı? Yoksa normal A5 mi? 2016 ise Nougat güncellemesini aldı.

Size çok basit bir şekilde neler yapmanız gerektiğini anlatacağım. Konu konu Google'da aratırsanız teker teker nasıl yapılacağını da öğrenebilirsiniz. Konuya aşırı hakim olmadığımdan dolayı nasıl yapılacağını anlatmaya çalışıp sizin kafanızı karıştırmayayım.
1. Telefona root atın.
2. Odin ile telefona custom bir recovery yükleyin. (TWRP önerilir.)
3. İstediğiniz ROM'u, ROM'a uygun SuperSU dosyasını ve Gapps dosyalarını indirin.
4. İndirdiğiniz bu dosyaları telefonunuzun hafıza kartına atın.
5. Telefonu recovery'den her türlü şekilde temizleyin. Bu işlemi yapmadan önce yedek almanız önerilir.
6. Sırasıyla custom ROM'u, GApps'i ve SuperSU dosyasını telefona flash'layın.
7. Telefonunuzu yeniden başlatın. Bundan sonrası yeni bir telefon almış gibi Google hesabınıza giriş yapmak vs. olacaktır.

Son düzenleme:
Size çok basit bir şekilde neler yapmanız gerektiğini anlatacağım. Konu konu Google'da aratırsanız teker teker nasıl yapılacağını da öğrenebilirsiniz. Konuya aşırı hakim olmadığımdan dolayı nasıl yapılacağını anlatmaya çalışıp sizin kafanızı karıştırmayayım.
1. Telefona root atın.
2. Odin ile telefona custom bir bootloader yükleyin. (TWRP önerilir.)
3. İstediğiniz ROM'u, ROM'a uygun SuperSU dosyasını ve Gapps dosyalarını indirin.
5. Telefonu bootloader'dan her türlü şekilde temizleyin. Bu işlemi yapmadan önce yedek almanız önerilir.
7. Telefonunuzu yeniden başlatın. Bundan sonrası yeni bir telefon almış gibi Google hesabınıza giriş yapmak vs. olacaktır.
Öncelikle bilgiler için teşekkür ederim.
1. Telefona root atın.
2. Odin ile telefona custom bir bootloader yükleyin. (TWRP önerilir.)
5. Telefonu bootloader'dan her türlü şekilde temizleyin. Bu işlemi yapmadan önce yedek almanız önerilir.
Cihazım A5 ve en son güncelleme Android 6.0.1. KingoRoot yazılımı ile denedim hata aldım. Sizleri de rahatsız ettim. TWRP hakkında bilgim yok. Tüm bunları yapabileceğim bir video rehber paylaşırsanız kolay olur benim için. Şimdiden teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı