Samsung Galaxy A50 Android sürüm düşürme nasıl yapılır?

S. Çakır

Hectopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
A50 cihazımın kronik ses sorunu var. Samsung forumlarına baktığım zaman bu sorunun en son Android 11 güncellemesinden kaynaklı olduğu söyleniyor. Android 10'a düşürmek için ise binary sürümünün değiştirilmesi gerekiyor.
Peki bu binary sürümünü düşürmenin bir yolu yok mu? Combination fabrika yazılımları ile bu işi yapabilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
A50 cihazımın kronik ses sorunu var. Samsung forumlarına baktığım zaman bu sorunun en son Android 11 güncellemesinden kaynaklı olduğu söyleniyor. Android 10'a düşürmek için ise binary sürümünün değiştirilmesi gerekiyor.
Peki bu binary sürümünü düşürmenin bir yolu yok mu? Combination fabrika yazılımları ile bu işi yapabilir miyiz?
Güvenlik yaması da yükseldiği için sürüm düşüremezsin. Ses sorununu biraz daha açabilir misin?

Sorunum bu forumdaki kullanıcıların yaşadığı sorun ile aynı.

Sorunum bu forumdaki kullanıcıların yaşadığı sorun ile aynı.
Tuhaf. Farklı ülkenin Stock ROM'unu denediniz mi? İsviçre gibi.

Sorun düzelmezse dediğin gibi kronik yazılımsal sorun olabilir. Yazılımın güncel mi?

Tuhaf. Farklı ülkenin Stock ROM'unu denediniz mi? İsviçre gibi.

Sorun düzelmezse dediğin gibi kronik yazılımsal sorun olabilir. Yazılımın güncel mi?
Yazılımım güncel. Farklı ülkelerin Stock ROM'unu denemedim. Deneyeyim mi? Sorun çıkarır mı? Hat takıp devam edebilirmiyiz dediğiniz Stock ROM'lardan kurarsak?

Yazılımım güncel. Farklı ülkelerin Stock ROM'unu denemedim. Deneyeyim mi? Sorun çıkarır mı? Hat takıp devam edebilirmiyiz dediğiniz Stock ROM'lardan kurarsak?
Tabii edebilirsin, Stock ROM sorun çıkarmaz. Odin ile kurabilirsin. En azından denemiş olursun.

Cihazının tam model kodu ne? A505F mi? A505FN mi?

Aynı sorunu 1.5 yıla yakındır yaşıyorum. Hala aynı telefonu kullanıyorum ve yıl oldu arama yapamıyorum, beni arayanlara WhatsApp'tan dönüş yapıyorum. Çok araştırmama rağmen sorunu çözemedim, telefoncular da çözemedi. Sorun cidden bunun la mı alakalı? Çünkü telefon ilk bu hale geldiğinde telefona baskı uygulayınca düzeliyordu.

A505F hocam. Eğer olmazsa kombinasyon yazılımı ile düzeltemez miyiz bu durumu?
Kombinasyon yazılımı nedir? İlk defa duydum. Bulaşmayın bence. Aşağıda yer alan ROM Hindistan ROM'u. Yükleyip deneyip sonucu bildirin. Olmadı alternatif yollara bakarız. Umarım sorun yazılımsaldır.

Donanımsal ise servise göndermeniz gerekecek çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı