Samsung Galaxy A51 Kasıyor

NiqhTmaRe

Kilopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Resim Öğretmenliği
Telefonu alalı 20-25 gün civarı oluyor. Aldığımdan beri arayüz kasmaları ve performans problemleriyle uğraşıyorum. Görev yöneticisinde uygulamalar arası geçişte aşırı titreme ve takılmalar var. Telefonu yeniden başlatınca düzeliyor ancak 30 dakika yada 1 saat sonra tekrar başlıyor. Bu titreme ve kasma olduğu sırada oyunlardaki performansta yerlere düşüyor. 58 FPS civarı oynadığım PUBG 25-30 civarına düşüyor. Çoğu oyunda böyle. Bende Trabzon'da Samsung servisi olmadığı için ürünü Ankara'ya gönderdim. Özellikle detaylı olarak sorunun ne olduğunu anlatmak için kağıda yazıp sorunu en ince şekilde açıkladım. Bu gün cihazı elime alıyorum ve ne göreyim, "aktif test edildi, genel fonksiyon testleri yapıldı hata görülmedi" şeklinde bir yazıyla karşılaşıyorum. Şaka gibi. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Sorunu Youtube linkinden izleyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
30 Dk sonra 60'dan 30'a düşmesi normal çünkü telefon köpek gibi ısınıyor.
A50 kullanıyorum aynı durum bende de var. Bu sana has bir problem değil. Sorun Chipset'in kötü tasarlanması.
(A50 ile A51 Chipset neredeyse aynı.)
Ara sıra arayüzde kasmalar bende de mevcut fakat telefonu 15 gün falan kapatmasam oluyor.
Arkada çalışan uygulamaları kontrol et, saçma sapan bir uygulama telefonunu kastırıyor olabilir.
Cihazı sıfırlamanı öneririm.

Dostum oyunun ısınmasından kaynaklı değil oyuna girmeden zaten bu sorun var. Hiç oyunu açmasam bile bu böyle. Ben sadece oyuna girerek bu titreme sırasında oyundaki performansını merak ettim. Girdiğimde de 30 fps civarı ve altını gördüm ancak bu titreme olayı olmadan girdiğimde 60 FPS 1 saat boyunca devam edebiliyor. Ultra ayarlarda oynamıyorum ki ısı anlamında da 41 derecelerde dolaşıyor. Ayrıca cihazı 30. kez sıfırlayacağım artık geçmiyor.

Dostum oyunun ısınmasından kaynaklı değil oyuna girmeden zaten bu sorun var. Hiç oyunu açmasam bile bu böyle. Ben sadece oyuna girerek bu titreme sırasında oyundaki performansını merak ettim. Girdiğimde de 30 FPS civarı ve altını gördüm ancak bu titreme olayı olmadan girdiğimde 60 FPS 1 saat boyunca devam edebiliyor. Ultra ayarlarda oynamıyorum ki ısı anlamında da 41 derecelerde dolaşıyor. Ayrıca cihazı 30. kez sıfırlayacağım artık geçmiyor.

Bende A51 kullanıyorum aynı sorun bende de mevcut gelecek güncelleme ile sorunun düzeleceğini söylediler bana yavaş yavaş dağıtıyorlar güncellemeyi linki bırakıyorum buradan takip edebilirsin dostum.
Link: Download Samsung Galaxy A51 SM-A515U firmware

Bana da en son güncelleme geleceğini söylediler. Link için sağ ol takipte olacağım.

Telefonumuzda donanımsal bir sıkıntı olabilir mi sence. Bazen gerçekten çok can sıkıyor Note 5 kullanıyordum A51'den önce Note 5 eski bir amiral gemisi olmasına rağmen daha seri ve stabil. A51 işlemci olarak Note 5'e göre daha üstün bir cihaz olmasına rağmen geçiş efektlerinde böyle bir sorun yaşaması gerçekten insanın zoruna gidiyor.

Kesinlikle zoruma gidiyor. Garantiye gönderdim tüm kontrollerden geçti. Büyük olasılıkla yazılımla alakalı. Bekliyorum güncelleme gelmesini başka çare yok.
Güncelleme sonrası telefon 4 gün boyunca düzeldi ancak bu gün bir kez daha aynı problemi yaşattı. Kafayı yemek üzereyim. Sanırım en sonunda tüketici mahkemesine şikayet edeceğim. @hakn834

Son düzenleme:
Android 11 ile sorunlar çok çok düzeldi. Ancak A51 telefonlarında ki genel bir problem şu ki her hangi bir uygulamanın kamerasını kullanıp fotoğraf veya video çekersen telefonu yeniden başlatana kadar arayüz kasmaları oluşuyor. Bu android 10'da da 11'de de mevcut. Lakin 11'de çok çok çok azalmış belli bile olmuyor.

Bende A51 kullanıyorum aynı sorun bende de mevcut gelecek güncelleme ile sorunun düzeleceğini söylediler bana yavaş yavaş dağıtıyorlar güncellemeyi linki bırakıyorum buradan takip edebilirsin dostum.
Link: Download Samsung Galaxy A51 SM-A515U firmware
Ben a51i ilk aldığımda android 10 du 60fps rahat veriyordu ne zaman android 11 one ui 3.1 geldi 60 fps den 45 lere düştü benim düşüncem android 12 düzeltirler diye umut ediyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı