Samsung Galaxy A51 kasıyor

TaiLung

Centipat
Daha fazla  
Android sisteminden mi bilmem ama telefon sıfır aldığımdan beri çok fena kasıyor 8 GB RAM var diye almıştım Instagram'da hikaye gönderirken bile deli dehşet kasıyor oyunları zaten hiç sormayın. Bu telefonun genel bir sıkıntısı mı yoksa servislik bir durum mu? Benzer konulara baktım ama çözüm bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eynos işlemciden fazla bir şey beklememek lazım, A33 ve A53 modellerinde de performans sorunları olduğunu yazanlar var. Reeder telefonlarda da 8 GB RAM var ancak işlemci patates olunca RAM'in performansa katkısı olmuyor. Servise verin ancak düzelir mi derseniz zor.

Eynos işlemciden fazla bir şey beklememek lazım, A33 ve A53 modellerinde de performans sorunları olduğunu yazanlar var. Reeder telefonlarda da 8 GB RAM var ancak işlemci patates olunca RAM'in performansa katkısı olmuyor. Servise verin ancak düzelir mi derseniz zor.

Yani 13 Bin liralık telefonda performans sıkıntıları kronik olarak mevcut mu yoksa bu sorun telefondan telefona değişen bir sorun mu yani ilk sıfır aldığımda fark edilir kasmalar mevcut değildi ama yaklaşık bir senedir kullanıyorum ciddi derecede kasmalar donmalar arttı mesela sosyal medyada geziniyorum herhangi bir şeye bakarken aniden donuyor uygulamadan atıyor önbellek temizlemesi yapmama rağmen uygulamaları silip yüklememe rağmen bu sorun devam ediyor yani demeniz o ki bu sorun için mevcut tek çözüm servis mi?

Yani 13 bin liralık telefonda performans sıkıntıları kronik olarak mevcut mu yoksa bu sorun telefondan telefona değişen bir sorun mu yani ilk sıfır aldığımda fark edilir kasmalar mevcut değildi ama yaklaşık bir senedir kullanıyorum ciddi derecede kasmalar donmalar arttı mesela sosyal medyada geziniyorum herhangi bir şeye bakarken aniden donuyor uygulamadan atıyor önbellek temizlemesi yapmama rağmen uygulamaları silip yüklememe rağmen bu sorun devam ediyor yani demeniz o ki bu sorun için mevcut tek çözüm servis mi?

A51'in piyasada stokunun az olması nedeni ile 13000TL isteniyor olması bunu 13000TL'lik bir telefon yapmıyor, 11000TL bandından A51'i katlayacak performansta S20 FE'de mevcut ki zaten yakın döneme kadar A51 şu anki fiyatının 3'te 1'ine satılıyordu. Telefondan telefona değişen bir sorun değil, Exynos işlemciler yıllardır üretilmesine rağmen kirin işlemciler kadar bile başarılı olamadılar ve hep bir stabilite sorunu yaşadılar. Servis'e bile verseniz hatta servis size sıfır bir cihaz bile verse kısa bir süre içinde performans sorunları yaşamanız kaçınılmaz. Keza 2 yıl öncesinde açılmış A51 kasıyor yazıları da forumda mevcut.

1 yıldan fazla kullanıyorum kasıp donduğu zamanlar oldu ama çok uzun zamandır teklemedi bile. Son güncellemeleri yap yeniden başlat önbellekleri sil. Gayet seri çalışıyor benim A51.

Geri
Yukarı