Çözüldü Samsung Galaxy A54 5G PUBG Mobile'de HDR desteklemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MrFade

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler iyi akşamlar, 17 Haziran 2023 tarihinde Samsung Galaxy A54 5G modelini satın aldım. Kamera olarak 50MP'de ve ön kamerada Zoom yapamaması dışında gayet güzel bir telefon olduğunu düşünüyordum. Dün 18 Haziran 2023 tarihinde telefonun yonga seti Exynos 1380'in gücünü AnTuTu V10 ile test ettim ve 526.000 gibi kendi segmenti için bence gayet iyi bir puan verdi. Ardından oyun testinde ise Samsung'un kısıtlamasıyla beraber PUBG Mobile'da denemek istedim ve telefon A34'ün bile desteklediği HDR'ı oyunda desteklemiyordu. Üstüne üstlük en fazla yüksek kare hızı seçilebiliyordu. Ardından FIFA Mobile'da denerken yine yüksek ve Ultra seçeneklerini seçemedim. Sebebi nedir?

Çözüm
Bazen telefon üreticileri işlemci yorulmaması açısından işlemcinin verdiği performansı kısıtlar. Bazı 3. parti uygulamalar ile FPS yükseltebilirsiniz fakat cihaz normalden çok daha çabuk yıpranır. Keşke almadan önce YouTube'da oynadığınız oyunların testlerini izleseydiniz.
Bazen telefon üreticileri işlemci yorulmaması açısından işlemcinin verdiği performansı kısıtlar. Bazı 3. parti uygulamalar ile FPS yükseltebilirsiniz fakat cihaz normalden çok daha çabuk yıpranır. Keşke almadan önce YouTube'da oynadığınız oyunların testlerini izleseydiniz.

Çözüm
Exynos 1380 bu grafikleri desteklemiyor ama 1280 mi destekliyor? Anladım.
Exynos 1380 desteklemiyor ama 1280 ve Dimen. 1080 mi destekliyor? Anladım..

Exynos 1380 bu grafikleri desteklemiyor ama 1280 mi destekliyor? Anladım.

Exynos 1380 desteklemiyor ama 1280 ve Dimen. 1080 mi destekliyor? Anladım..
Olay destekleme işi değil tabiki de destekliyor dediğim gibi bazen üretici kısıtlıyor bazen de oyun optimizasyon sunmuyor. Arzu edersinizki android tarafında binlerce cihaz var. Hepsine optimizasyon sunamıyolar. Diğer oyunlara bakarsanız daha iyi fps aldığınızı görebilirsiniz.

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Son bir sorum olacak, ileride oyunlarda optimize edilebilme şansı var mı? Yani ileride daha çok seçenek sunabilmek gibi bir ihtimal var mı?

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Son bir sorum olacak, ileride oyunlarda optimize edilebilme şansı var mı? Yani ileride daha çok seçenek sunabilmek gibi bir ihtimal var mı?
Şöyle hocam şimdiki oyunlarda eğer oyun şirketi bu sınırlamayı kaldırırsa olabilir. Fakat bu ihtimal 0 gibi birşey. Pubg için konuşuyorum. Bir kere o sınırlama geldi mi kaldırmazlar, uğraşmazlar. Diğer oyunlarda ise çok nadir bu tarz şeyler olur. Çoğunda yüksek FPS alırsınız.

Geri
Yukarı