Samsung Galaxy Ace Rom

byberkehan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Geçen gün telefonum brick oldu diye salya sümük buraya gelmiştim. Arkadaşlar çok yardımcı oldu sağ olsunlar ve sorunu çözdük. :) Ama akıllanmadım ve telefona bir rom yüklemek istiyorum. Ama ingilizce olduğu için tekrar telefonun brick olmasından korkup yapamıyorum.
Kurmak istediğim ROM:
Şunun yapılışını bana bir anlatsanız? :) @Recep Baltaş abi bir el at şu işe, kurtar bizi. :)

Son düzenleyen: Moderatör:

CWM Recovery:
ClockWorkRec5830i.zip - Google Drive

CWM yükleme;
  1. İlk olarak CWM (Clockworkmod) yükleyin.
  2. Yukarıda verdiğin linkten dosyayı indirip sd karta atın.
  3. Sonra telefonu kapatıp recovery moda girin (Home tuşu+Ses açma tuşu+Power tuşu basılı tutun).
  4. Ardından "apply update from sdcard" kısmından cwm recovery dosyasını (update.zip) flaslayın.
CWM recovery yükledi.

Rom yükleme kısmı;
  1. İsteğiniz romu indirip telefonun veya sd kartının ana dizinine kopyalayın.
  2. Ardından telefonu kapatıp recovery moda tekrar girin.
  3. Recovery moda girince "wipe data/factory reset" kısmını seçin gelen ekranda "yes" seçeneğini seçin ana ekrana geri gelin.
  4. Sonra aynı işlemi "wipe cache partition" seçeneğine de uygulayın.
  5. Sonra "install zip from sd card" seçeğinizden romunuzu bulup flaslayın.
  6. Bundan sonra Gapps dosyalarını indirip flaslayın.
Bunları yapınca romu kullanmaya başlabilirsiniz.

GT-S5830i için elimde stabil bir S5 ROM'u mevcut Android 2.3.6 tabanlı. Ama EFS yedeğini alman lazım cihazın. Yoksa IMEI falan siliniyor. Kurtarana kadar zor uğraşmıştım. EFS yedeğini cihazı Rootladıktan sonra Galaxy Toolbox adlı uygulamaları Play Store'den indirerek alabilirsin.

@byberkehan
EFS telefona özel bilgilerden olan IMEI, Wifi Mac Adresi, ürün kodu gibi bilgileri içinde saklar. Eğer EFS’niz silinirse o zaman imei adresiniz olmadığı için telefonunuz şebekeye erişemezsin.

Son düzenleme:
@SypeR link atar mısın? ROM'da sorun var mıdır? Ve EFS nedir?
Kurulumunu yaptığım ROM işte bu:
forum.xda-developers.com: [ROM] Touchwiz-Resurrected ROM [23/2/2015][V… | Samsung Galaxy Ace S5830, S5830i, Ace II | XDA Forums

Bu arada ROM'a iki gün önce güncelleme gelmiş. ROM çok daha stabil hale getirilmiş. Bunun bir önceki sürümünden gerçekten çok memnundu arkadaşım. RAM kullanımı temizle yapınca 100-150MB arasındaydı.

Tesekkur ederim. Ama IMEI'yi bir yere not alsak olmaz mı? @Buğra tulpar
Ayrıca nasıl yapıldığını da anlatır misin? @SypeR
Yani zor bir şey yok ortada. Tek yapman gereken "Backup EFS Data" butonuna basacaksın ve SD kartına EFS adında bir klasör açıp oraya .md5 dosyasını yedekleyecek. Ardından ROM'u kurunca tekrar Galaxy Toolbox adlı aracı çalıştıracaksın ve "Recover EFS Data" butonuna basacaksın. SD karttaki EFS klasöründen .md5 yedeği okuyup sisteme yazacak. Ardından telefonu yeniden başlattığında artık IMEI numarana sahip olacaksın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı