Samsung Galaxy ace 2 ROM atma

ertmes10

Decapat
Daha fazla  
Merhaba elimde Samsung Galaxy ace 2 telefon var kullanmiyorum Android versiyondan dolayı. Android versiyonu arttırmak istiyorum ama nasıl yapacağım veya yapmam iyi olur mu?
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle telefonunuzun bootloader kilidinin açık olması lazım. Ardından cihaza uygun TWRP indirilerek bilgisayar yardımıyla flashlanması, son adım olarak da yine cihaz ile uyumlu rom dosyasının indirilip TWRP ile kurulması. Ancak bilmeniz gereken bazı şeyler var. Romu kurarken cihazı brick edebilirsiniz ve bunun sonucu bir daha açılmaz. Dikkatli olmanız lazım. Öncelikle bootloader kilidi açık mı onu kontrol edelim:
1-)Telefon uygulamasına gelip tuş takımını açın,
2-)Tuş takımına "*#*#7378423*#*#" yazıp enterlayın,
3-)Yeni bir ekran açılacaktır, buradan "Service Informatıon" kısmına tıklayın,
4-)Gelen menüden "Open Settings or Configurations" kısmına girin,
5-)Girdiğiniz ekranda 2 adet yazı olacaktır. "Bootloader Unlock Allowed" ve "Bootloader Unlocked"; bu yazılardan hangisi ekranınızda yazıyorsa burada benimle paylaşın.

Öncelikle telefonunuzun bootloader kilidinin açık olması lazım. Ardından cihaza uygun TWRP indirilerek bilgisayar yardımıyla flashlanması, son adım olarak da yine cihaz ile uyumlu rom dosyasının indirilip TWRP ile kurulması. Ancak bilmeniz gereken bazı şeyler var. Romu kurarken cihazı brick edebilirsiniz ve bunun sonucu bir daha açılmaz. Dikkatli olmanız lazım. Öncelikle bootloader kilidi açık mı onu kontrol edelim:
1-)Telefon uygulamasına gelip tuş takımını açın,
2-)Tuş takımına "*#*#7378423*#*#" yazıp enterlayın,
3-)Yeni bir ekran açılacaktır, buradan "Service Informatıon" kısmına tıklayın,
4-)Gelen menüden "Open Settings or Configurations" kısmına girin,
5-)Girdiğiniz ekranda 2 adet yazı olacaktır. "Bootloader Unlock Allowed" ve "Bootloader Unlocked"; bu yazılardan hangisi ekranınızda yazıyorsa burada benimle paylaşın.
Bilgisayar yok. Cevap için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı