Samsung Galaxy Duos 2 s7582 samsung ekranında kalıyor efs hatası

celalay

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba
Samsung Galaxy Duos 2 gt s7582 cihazım var. 1 hafta önce İMEİ si kapandı. kendim değiştirmeye çalışırken efs klasörüne zarar verdim ve cihazım kapandı. şimdi SAMSUNG ekranında kalıyor. cihaza yeni rom yükledim sonuç değişmedi. Bir ara CMW recovery yi de silince telefonun kendi recoverysinde kırmızı bir şekilde "Failed to mount /efs (Invalide argument)" yazdığını gördüm. adb command ile efs klasörünü düzeltmeye çalıştım.komut penceresine adb devices yazınca cihazımı gördü. adb shell yazınca $ işareti çıktı. ve bundan sonra sürekli permission denied hatasını aldım. Buradan da yapamadım. şu an elimde cihaz kapanmadan önce kopyaladığım efs klasörü var. Ama backup biçiminde değil normal klasör şeklinde. Bu aşamada bana neler tavsiye edebilirsiniz yardımlarınızı bekliyorum.

www.officialrom.com: Samsung GT-S7582,Samsung GT-S7582 official firmwares download
Buradaki romlardan birkaç tanesini indirip yükledim yine aynı samsung ekranında kalıyor. recovery modda cant mount efs hatasını vermeye devam ediyor.

Elimdeki efs klasörünü nasıl telefona yükleyebilirim. Bir şekilde odinle yükleyecek formata dönüştürebilirmiyim. ya da elinfde efs yedeği olan benimle paylaşabilir mi?

Eğer odin ile yükleme yapmadığına emin isen, efs çipi var imeilin bulunuyor içinde. O zarar görmüştür. Box'a bağlatıp denettir. Olmaz ise hayırlı işler :)

Sorunu çözdüm. S3 için alınmış bir efs yedeği buldum. denemekten birşey çıkmaz deyip odin ile yükledim. sonra bilgisayara kies i indirip araçlardan başlangıç yazılımı kurtarmayı seçtim. seri numarası ve model girip telefonu odin moda alıp bekledim. kies orjnal yazılımını yükledi. sonra recovery moda girip wipe data factory reset ve wipe cache partitionu yaptım telefon açıldı. İmei numaraasını ise bir telefoncudan 20 liraya değiştirdim

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı