Samsung Galaxy E5 İnternet Erişiminde Problem

Azz

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Meslek
Tıbbi Mümessil
Arkadaşlar herkese iyi forumlar. Bir ay önce Samsung Galaxy E5 cep telefonu ve Turkcell faturalı hat satın aldım. Sim kart büyük idi bayi bunu makine ile küçülterek telefona taktı. Daha sonra telefonum da hattan düşme, internet bağlantısının çok yavaş olması veya hiç gelmemesi gibi sorunlar yaşamaya başladım. Sadece internet baglantısına özgü sorunlar değildi bunlar aynı zamanda normal hattım bile 5 - 6 saniye boyunca ekrandan kayboluyor sonra tekrar çekmeye başlıyordu. Turkcell müşteri hizmetleri ile görüştüm. Hattımı kontrol ettiler bir problem olmadığını söylediler.

Ben SIM kart ile ilgili bir sorun mu var acaba yeni bir tane sim kart çıkarttırıp onu mu test etsem diye söylediğimde, hayır gerek yok SIM kartta problem olsa idi sürekli olurdu dediler. Ben de Samsung müşteri hizmetlerini aradım. Telefonumu yeni satın aldığımı bu şekilde sıkıntılar yaşadıgımı dile getirdim. Samsung müşteri hizmetleri'nin bana verdiği cevapta, Turkcell müşteri hizmetlerinin verdiği cevabın aynısı idi. Yani onlarda cihaz da bir problem olsa sürekli olurdu dediler. Teşekkür ettim telefonu kapattım.

Şimdi bu sorunu veya buna benzer sorunları yaşayan arkadaşlar var mı ? Benim şuan yapabilecegim tek şey yeni bir nano sim kart çıkartıp telefonumu o hat ile test etmek olacak. İşin garip kısmı telefonumu satın alalı daha bir ay bile olmadı. Samsung birebir değişim için en azından ilk ay müşteriye şöyle bir şans veriyor, telefonumun garantiye gidecek ve fabrikasyon bir hata olup olmadığı test edilecek. Ben bu sürede telefonsuz kalacağım ve ürün memnuniyetim katsayım sıfıra yaklaşacak.

İlk etapta sıfır bir nano simkart satın alacağım. Sorunum çözülmes ise Tüketici Heyetine başvuracagım. Eger istediğim neticeyi alamazsam Samsung'a dava açacagım. Bir kaç gün içerisinde yeni bir sim kart alıp deneyecegim. Devamında gelişen olaylar için sürekli bu konuyu güncelleyeceğim. Sürekli irtibatta kaldığım bir kaç avukat arkadaş var. Onlardan da bu süreçle ilgili fikir alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkıntı orada başlıyor zaten. Bu sorun günde çok kez başıma geliyor. Yeni bir SIM kart alıp denemem gerekiyor ki sorunun çözülüp çözülmediğini net bir şekilde söyleyebileyim. Ben bir aylık cihazın neden içini açtırayım haksız mıyım ? Yenisini verecekler. Ben hastanelere 80.000 TL civarların da cihaz satıyorum en ufak bir sıkıntıda birebir değişim hakkı tanıyorum. Taşrada bile olsa iki gün içerisinde sıfır cihaz teslim ediyorum. Samsung ve Samsung çalışanlarının davranışları boş. Dinleyici insanlar koymuşlar oraya, çözüme kavuşturan değil. Hoş onların da birşey söylemeye yetkisi yok. Kendileri bilirler. Ben akşam üzeri yeni bir SIM kart alıp bir kaç gün test edecegim eger netice alamazsam şirketin avukatları ile görüşür dava sürecini başlatırız. İsterse bir sene sürsün. Ben neden saçma sapan markalar yerine Samsung tercih ettim. Bu tür sorunlar yaşamamak için. Ben neden Turkcell tercih ettim. Şebekesine güvendiğim için. Ben kariyerime Samsung ile adım attım. Zamanın Türkiye eğitim sorumlusuna kadar tanıyorum. Açıkcası ipler koptuktan sonra kimseye gidip agız egmek istemiyorum. Bu yüzden hiç o tarafları karıştırmayarak hukuk üzerinden sorunumu çözecegim. Zaten denerim bir kaç gün olmadı avukatlara vekaletimi veririm. Sonrasın da adaletin terazisi kimin tarafına agır basıyor hep beraber görürüz. Telefonu 900 TL satın aldım. Bu ülkede bu fiyatla telefon satın almak demek asgari ücretle çalışan birinin tün maaşını yatırması demek. Kısacası büyük para. Karşılıgında gördügümüz muamele bu. Samsung resmi web sitesinden canlı sohbet ile destek almak istedim. Adama iki dakika cevap vermedim diye sohbeti kapatıp gitmiş. Hem ayıplı mal satmak hemde insan yerine konmamak gibi iki önemli gerekcem var.

Ben çalışan hiç bir sorunu olmayan CH@t527'ye 128Kb Sim takmak için yen Sim almış Tel kilidini açamadığım için Format kodu ile aşmıştım fakat İMEİ uçmuştu bu yüzden Dark Evopad 3G M7220 almıştık onuda bozdum Galaxy Young GT-S5360'a kaldım dikkat et bozma...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı