Samsung Galaxy Grand Prime Hızlandırma

General Mobile 4G nasıldır?
Berbat. Arkadaşımda vardı, illallah ettirdi.

Çok yavaş ve kötü bir SoC'ye sahip. Performansı kötü, kasıyor.

Almayın, arkadaşımda A2 Core'un bir nevi eski versiyonu olan J2 Core mevcut, telefon 1GB RAM'e sahip olmasına rağmen hızlı. Sebebi ise Android GO yüklü geliyor. A2 Core daha hızlı olacaktır.

Elimde bulunan telefon çok yavaş, hızlandırmanın bir yolu var mı?

(Google uygulamasını 2 dakika içinde açıyor)
ben bu sene sınava hazırlanırken evde eski şekilde duruyordu bi ara pubg lite bile oynayabiliyodm bu telefonla.
1-Rom: hızlı çalışan bir rom bulup telefonuna yüklemen çok önemli bir adım
2-Root: root yaparak telefonla gelen google uygulamalarını silmeni tavsiye ederim. Root yapmak istemezsen telefonundaki google play dahil olmak üzere senin için çok gerekli olan şeyler hariç her şeyi devre dışı bırakmanı öneririm. (ayarlar--->uyg yöneticisi--->sırala:boyut ve en üstten başlayarak devre dışı bırak. Bu sana çok büyük fayda sağlayacak.)
3-Nova Launcher Prime apk yükle (başka bi şey demiyorum :D )
4-uygulamaları yüklerken en küçüğünü ve reklamsız olanlarını yüklemek. Mesela spotify yerine mp3 olarak telefona atıp pulsar uygulaması ile kullanman çok daha yararına olacaktır.
5- sd maid gibi programlarla günlük otomatik temizle ayarlaman.
6- gereksiz olan her seyi telefonda 1 saniye bile tutmamak. (whatsapp mesajları, fotoğraflar.)

bunları yaptıktan sonra çok büyük fark edeceksen 6-7 yıllık telefonu 1 sene boyunca tertemiz kullandım.

google ile alakalı her şeyi devre bırakman sonucu uygulamaları apk olarak yüklemen gerekecek bunun için apkpure iyi bi site.

ROM öneriniz var mı?
Seç, beğen, al.

Geri
Yukarı