Samsung Galaxy Grand White Duos Google Uygulamaları Çalışmıyor

ferhatunvr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, kullandığım cihaz Samsung Galaxy Grand White Duos sürümü sanırım GT-I9082 model numarası. Telefonum çok yavaştı yani chrome'dan sekme açıyorum 30 saniye, 1 dakika gibi bir sürede açılıyorduki çoğu işlemde sürekli böyle rehbere girerken bile. Ara sıra oluyordu ve artık gına gelmişti Launcher denedim ancak yavaşlama düzelmedi. Bende ROM attım cyanogenmod isimli bir ROM, telefon da bir sorun yok ancak Google uygulamaları açılmıyor ve sürekli ekrana art arda " Çalışmayı Durdurdu " yazısı gelip duruyordu. Hiç bir işlem yapamıyordum en sonunda zar zor uygulamalar bölümünden Google Play Store, Google Play Hizmetleri, Youtube bunları devre dışı bıraktım bu uygulamalar çalışmayı durdurdu hatası veriyordu.

Az önce internet den google play apk indirdim ve kurdum şuan etkin ve hata vermiyor durduruldu diye ancak açılmıyor üzerine dokunduğumda.

Kafayı yedim artık ne yapmam gerekiyor bilmiyorum, aklıma hiç bir fikir gelmiyor. Stock ROM indirdim dedim eski haline döneyim, ancak stock RO telefona attım recovery mod ile oradan telefonu sıfırladım cache ve saire sildim. İnstall zip kısmından stock ROM seçtim ancak yüklemiyor.

Odin yardımı ile yüklemeye çalıştım telefonu download moda aldım ( Ses kısma+home+güç tuşu) yardımı ile bilgisayara bağladım odin üzerinden ROM'u seçtim start dedim ancak 1 saat gibi bir süre bekledim hala odin üzerinde file analytics yazıyordu bende kapattım. Lütfen bilen birisi varsa yardım etsin, normal de telefonum t50 idi bu samsung'u annem kullanıyordu ama annem şikayet ediyordu kasıyor ve saire diye bende telefonları değiştirdim onun telefonu düzgün olsun diye şimdi de telefon böyle oldu eski haline de döndüremiyorum.

Şimdiden yardımcı olan veya olmayan, konuya tıklayan dan bile Allah razı olsun teşekkürler, İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Stock rom u farklı bilgisayardan atmayı dene telefonun stock rom undan başka rom kullanman muhtemelen donmaları düzeltmeyecek . Ayrıca samsungun eski telefonlarının çoğu bu şekilde zamanında bende çok uğraştım ama donmaları gidermenin bir çözümü yok

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı