Samsung Galaxy J2'yi Bilgisayar Görmüyor

Ysfcry

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Sorunum aynen başlıktaki gibidir. Telefonum açıkken bilgisayar tanımıyordu ancak diğer telefonları tanıyordu. Odin ile işim oldu ve yazılım attım ancak atarken yarıda kesildi, USB çıkmış gibi algıladı. Download mode'a alınca odin bazen görüyor bazen görmüyor. Aygıt yöneticisinde ise bilinmeyen USB aygıtı yazıyor. Manuel güncelleyip Samsung Driver'ı gösterince de yanındaki ünlem kaybolmuyor, hala okumuyor. Sorun telefonun soketinde olabilir diye düşündüm ancak geçen manuel olarak driver eklediğimde 10 dakika gitmedi sonra kendiliğinden kayboldu.

21.png
4.png
5.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu çözmek için önce takmış olduğunuz USB portunu, ardından USB kablosunu değiştirmeyi deneyin. Aynı sorunla ben de birçok kez karşılaştım. Ve sorunlarımı yukarıda belirttiğim gibi çözüyorum.

Farklı bir bilgisayarda farklı kablolar ile denedim ve sorun çözülmedi. Telefon hiç açılmadığı gibi recovery bölümüne de girmiyor. ADB arabirimini nasıl etkinleştirebilirim? Bugün tekrar aygıt yöneticisi üstünden sürücü güncelleştir yaptım, elle güncelleme kısmından listeden seç yapıp samsung'u seçtim. Telefonu gördü odin ile yazılım atmaya başladığım an kesildi. Sorun sokette gibi geliyor ama farklı 1 pc'de daha deneyeceğim sanırım.
21.png

Tamam dediğiniz doğru da keşke konuyu okusaydınız. Odin ile yazılım atarken yarıda kesildi ve telefon açılmıyor. Nasıl girebilirim geliştirici seçeneklerine?

Telefonun usb girişini kıvırmayı denediniz mi kablo takılıyken?
Bu tarz şeyleri denedim 20-30 denemede 1 kez oluyor ancak kıvırma ile mi alakalı çözemedim. Driver'ı bazen tanıyor bazen tanımıyor mesela. Telefonun şarj soketini değiştirmeyi düşünüyorum, tek yol bu var aklımda.

Şarj soketini değiştirdim ve sonuç olumlu. Bana yardımcı olan olmayan herkese teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı