Samsung Galaxy J5 Uygulamaları SD karta nasıl taşıyabilirim?

kingo199

Hectopat
Telefonumda yer tükeniyor hatasını alıyorum ve telefonumda takılı 16 GB SD kart var telefonum Samsung Galaxy J5 8 GB hafızası var ve yaklaşık 7 GB'ını telefonun kendi programları kaplıyor kendi indirdiğim programları SD kartıma taşımak istiyorum acaba taşınabilir belleğimi dahili hafıza yapabilmenin bir yolu var mı?

Hangi uygulamayı taşımak istiyorsan ayarlardan onu bul SD karta taşı seçeneğine bas biraz bekle SD karta taşınacaktır (bu arada cihazın kendi uygulamaları olmuyor diye biliyorum)

Hangi uygulamayı taşımak istiyorsan ayarlardan onu bul SD karta taşı seçeneğine bas biraz bekle SD karta taşınacaktır (bu arada cihazın kendi uygulamaları olmuyor diye biliyorum)

Hocam o şekilde obb dosyalarını falan taşımıyor yani bir işe yaramıyor öyle yapınca başka bir yöntem var mı dahili hafıza ile harici hafızayı birleştirmek için.

Hocam o şekilde obb dosyalarını falan taşımıyor yani bir işe yaramıyor öyle yapınca başka bir yöntem var mı dahili hafıza ile harici hafızayı birleştirmek için.
Yazılımsal anlamda J5 de böyle bir destek yok. Uygulama yardımı ile atman lazım ama çok sağlıklı olmuyor. Custom Rom kurmanı öneririm bende J5 kullanıcısıyım Viper OS 6 öneririm
Screenshot_20200915-150214_Quickstep.png

Yazılımsal anlamda J5 de böyle bir destek yok. Uygulama yardımı ile atman lazım ama çok sağlıklı olmuyor. Custom Rom kurmanı öneririm bende J5 kullanıcısıyım Viper OS 6 öneririmEki Görüntüle 668741
Reis Senin j5 donuyormu bendeki (2016) android 7.0 var ama çok kasıyor uygulamalar menüsünde hızlı hızlı kaydırınca sıkıntı yaşıyor telefon. Bir çözümü varmı ?

Reis Senin j5 donuyormu bendeki (2016) android 7.0 var ama çok kasıyor uygulamalar menüsünde hızlı hızlı kaydırınca sıkıntı yaşıyor telefon. Bir çözümü varmı ?
J5 2015 kulanıyorum.Samsung kendi arayüzleri inanılmaz berbat ve yavaş. Çok alan kaplayıp, Çok fazla RAM tüketiyor. Tavsiyem Custom Rom kullanmayacaksanız telefonda gereksiz uygulama ve dosyaları kaldırmanız. Ayrıca Geliştirici Seçeneklerinden animasyonları kapatabilirsiniz. Tavsiyem Custom Rom kurmanız yönünderdir. Özellikle Saf Android Romları kullanırsanız telefonunuzda gözle görülür bir rahatlama göreceksinizdir. Lineage OS ve türevlerini kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Ben Lineage OS türevi Viper OS (Android 9)kullanıyorum ve memnunum. Telefon cidden stabil ve alan sorunu gibi saçma sapan problemler ile karşılaşmıyorum. Telefonumu istediğim gibi özelleştirebiliyorum anlıyacağın kafa rahat :).
Screenshot_20200915-222557_Settings.png
Screenshot_20200915-222622_Android_System.png

J5 2015 kulanıyorum.Samsung kendi arayüzleri inanılmaz berbat ve yavaş. Çok alan kaplayıp, Çok fazla RAM tüketiyor. Tavsiyem Custom Rom kullanmayacaksanız telefonda gereksiz uygulama ve dosyaları kaldırmanız. Ayrıca Geliştirici Seçeneklerinden animasyonları kapatabilirsiniz. Tavsiyem Custom Rom kurmanız yönünderdir. Özellikle Saf Android Romları kullanırsanız telefonunuzda gözle görülür bir rahatlama göreceksinizdir. Lineage OS ve türevlerini kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Ben Lineage OS türevi Viper OS (Android 9)kullanıyorum ve memnunum. Telefon cidden stabil ve alan sorunu gibi saçma sapan problemler ile karşılaşmıyorum. Telefonumu istediğim gibi özelleştirebiliyorum anlıyacağın kafa rahat :).Eki Görüntüle 669355Eki Görüntüle 669356
Vay canına!! J5 Prime'da çalışırmı peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı