Rehber Samsung Galaxy J7 2015 J700F için ROM'lar

Geylani96

Centipat
Makaleler
1
Yer
Adana-Merkez
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1. - MacBook Air Early 2015
2. - Casper Nirvana NB 15.6
Intel Celeron 1000M CPU 1.80 Ghz
Intel HD Graphics
Kingston A04 SSD
4 GB RAM
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Benim telefonum J7 2015, ve yaklaşık 20 kere farklı rom denedim. Bulduğum stabil-güzel ve işinize yarayabilecek romları tek bir listede sizi XDA'da arayıp ta ölmemeniz için bir rehber niteliğinde kendi çapımda bir konu oluşturuyorum. Umarım işinize yarar.

1. Havoc OS 4.10:

Özellikler:
Stabil Always On Display.
Pek çok rom özelleştirme seçeneği.
Hatalar:
OpenGapps ile Google Kamerayı kurunca kamera çözünürlüğü iyileşiyor kurulmadığında ben sıkıntı yaşıyorum karanlıkta eski televizyonlar gibi cızırtılı oluyor.

2. LineageOS 12L-13:

Özellikler:
Pek çok bir özellik yok tek özelliği Android 12 olması.
Bazı kişiler aramalarda sorun yaşadığını söylemiş ve bende yaşıyorum.
Önermem.

3. SE 8.5 & Gaming:

Özellikler:
Herhangi bir sıkıntı yok.
Samsung Experince tabanlı Android 7.1
Donma yok.
Yüklemek için linkte verilen CSC'leri yüklemeniz lazım ben Greece yazan CSC'yi yükleyerek kurdum.

4. SyneXOS v2.0.1 Final

Özellikler:
Rom özelleştirme seçeneği bol. (Yükleyeceğiniz sürüme bağlı ben Rom Full-Control Modunu yükledim)
Pubg oynatmaz.
Android 7.1

5. Alpha Centauri Google Rom
Özellikler:
Rom google romu
Galaxy Store - Samsung Kamera ve Samsung Galeri var.
Donma pek yok.
Pubg oynatır fakat adam gördüğünüzde biraz kasar.
Stabil.
Hata yok.
Android 7.0.
6. Super Stock Ultime V6

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Özellikler:
Çakma Android 9.0 (Android 7.1).
Tek simli j7'lerde arama çalışır.
Eğer isterseniz tek simli modellerde nasıl arama kullanabileceğimizi anlatırım.
Pubg'de donma yok-rahat.
Hata-eğer tek simli modelde arama yaptırabilen hale getirirseniz Samsung klavye dil indiremez.

7. LineageOS 17.1

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Özellikler:
Normal Lineage OS
Özellik yok.

8. Nameless

Özellikler:
Android 6.0.1 Rom
Tüm uygulamalar son marsmellow sürümüne güncellenmiş.

Şimdi gelelim dananın kuyruğunun zortladığı yeree... Bunları nası kurcaz uşam?
1. Adım bu dosyaları indiriyoruz. :Download twrp-3.6.2_9-0-j7elte.img.tar : https://odindownload.com/download/Odin3_v3.14.4.zip
2. adım odin3'ü winrar ile çıkartıyoruz.
Sonra telefonumuzun cihaz hakkında bölümünde derleme numarasına (yapım numarasıda olabilir) en az 7 kere basıyoruz
3. Adım aşağıda artık siz bir geliştiricisiniz yazdığında ayarlar menüsünün en altından geliştirici seçeneklerine girip usb hata ayıklama ile OEM unlock'u açıyoruz
Sonra telefonu kapıyoruz ve sonra açılıken ses kısma ve home ve power butonlarına basılı tutuyoruz.
Mavi ekrandan continue yazan seçeneğin solunda yazan ses tuşuna basıyoruz
Şimdi telefonu kablo ile bilgisayara bağlamadan önce odini açıyoruz sonra kabloyu takıp telefonu bağlıyoruz ve odin'in içinden AP kısmından indirditiğimiz twrpxxx.tar dosyasını seçiyoruz.
Start diyoruz ve telefonun ekranı kapandığında hemen acele ile ses açma ve home ve power butonlarına basılı tutuyoruz.
Sonra indirdiğimiz romu sd karta atıp sd kartı telefona takıyoruz.
Sonra telefondan select language diyip türkçeyi seçiyoruz ve aşağıdaki butonu sağa doğru kaydırıyoruz.
Sonra temizle kısmından gelişmiş temizle kısmından dahili depolama ve veri ve sistem ve dalvik ve önbelleği seçip temizle butonunu kaydırıyoruz
Sonra geri gidip yükle kısmından depolama seçeneğinden sd kartı seçip sd karta attığımız rom'u buluyoruz ve onun dosyalarını yükle diyoruz.
Bu kadar! Sistemi yeniden başlat dediğimizde telefon açılacak ve indirdiğini rom kurulacak!
Bazı romlar için bazı ayarlamalar gerekir. Bunu kullanarak sadece 4. ve 5. ve 8. romları kurabilirsiniz. Lineage OS romları ve Havoc os için ayrıca bu siteden The Open GApps Project cihazınıza uygun mimariyi seçip ("telefonunuzun modeli" işlemci mimarisi diye arattırıp bulabilirsiniz) indirdiğiniz Lineage OS veya Havoc OS un android sürümünü seçip aroma yı seçiyoruz ve o dosyayıda sd karta atıyoruz. Bunuda TWRP üzerinden ROM'u yüklediğimiz gibi yüklüyoruz (herhangi bir temizleme yapmadan) Android 12 ve 13 için opengapps yükleyemezsiniz. Başka gappsleri internette android xx "işlemci mimariniz" gapps diye arattırıp bulabilirsiniz.
Bu kadar
İyi günler 👋
Super Stock sürümü için başka ayarlamalar gerekir. Bu ayalamalay zor olduğu için TWRP'den yüklenen direk sürürümünü paylaşabilirim.(İstenirse)

Bu kadardı. Eğer isterseniz konuya güncelleme yapıp daha fazla ROM ekleyebilirim.
İyi günler👋

Son düzenleme:
Merhabalar. Benim telefonum J7 2015, ve yaklaşık 20 kere farklı rom denedim. Bulduğum stabil-güzel ve işinize yarayabilecek romları tek bir listede sizi XDA'da arayıp ta ölmemeniz için bir rehber niteliğinde kendi çapımda bir konu oluşturuyorum. Umarım işinize yarar.

1. Havoc OS 4.10:

Özellikler:
Pek çok rom özelleştirme seçeneği.
Hatasız (Bulursanız söyleyin ki yazıyı düzelteyim.)

2. LineageOS 12L-13:

Özellikler:
Önermem.

3. SE 8.5 & Gaming:

Özellikler:
Samsung Experince tabanlı Android 7.1
Donma yok.
Yüklemek için linkte verilen CSC'leri yüklemeniz lazım ben Greece yazan CSC'yi yükleyerek kurdum.

4. SyneXOS v2.0.1 Final

Özellikler:
Rom özelleştirme seçeneği bol. (Yükleyeceğiniz sürüme bağlı ben Rom Full-Control Modunu yükledim)
Pubg oynatmaz.
Android 7.1

5. Alpha Centauri Google Rom
Özellikler:
Rom google romu
Donma pek yok.
Pubg oynatır fakat adam gördüğünüzde biraz kasar.
Stabil.
Hata yok.
Android 7.0.
6. Super Stock Ultime V6

Özellikler:
Pubg'de donma yok-rahat.
Hata-eğer tek simli modelde arama yaptırabilen hale getirirseniz Samsung klavye dil indiremez.

Bu kadardı. Eğer isterseniz konuya güncelleme yapıp daha fazla ROM ekleyebilirim.
İyi günler👋
Elinize sağlık. Samsung modellerinde Turkey CSC kurmayınca VoLTE ve 4.5G sıkıntı çıkarıyor. Bunu da ekleyin isterseniz.

Merhaba. Benim telefonum J7 2015, ve yaklaşık 20 kere farklı ROM denedim. Bulduğum stabil-güzel ve işinize yarayabilecek ROM'ları tek bir listede sizi XDA'da arayıp ta ölmemeniz için bir rehber niteliğinde kendi çapımda bir konu oluşturuyorum. Umarım işinize yarar.

1. Havoc OS 4.10:

Özellikler:
Pek çok ROM özelleştirme seçeneği.
Hatasız (Bulursanız söyleyin ki yazıyı düzelteyim.)

2. LineageOS 12L-13:

Özellikler:
Önermem.

3. SE 8.5 & Gaming:

Özellikler:
Samsung Experience tabanlı Android 7.1
Donma yok.

4. SyneXOS v2.0. 1 Final

Özellikler:
ROM özelleştirme seçeneği bol. (Yükleyeceğiniz sürüme bağlı ben ROM Full-Control Modunu yükledim)
PUBG oynatmaz.
Android 7.1

5. Alpha Centaur'i Google ROM
Özellikler:
ROM Google ROM'u
Donma pek yok.
PUBG oynatır fakat adam gördüğünüzde biraz kasar.
Stabil.
Hata yok.
Android 7.0.
6. Super Stock Ultime V6

Özellikler:
PUBG'de donma yok-rahat.

İyi günler👋

Kurulum rehberi de hazırlarsanız 10 numara olur. İlk sıradaki OS u anneannemin telefonuna kurmayı düşünüyorum, bu OS'ta herhangi bir kasma donma vs olur mu? Kendisi sadece Facebook için kullanır. Bir de arama sorunu yaşar mı?

Elinize sağlık. Samsung modellerinde Turkey CSC kurmayınca VoLTE ve 4.5G sıkıntı çıkarıyor. Bunu da ekleyin isterseniz.

Bu ROM'da sıkıntı çıkmıyor ve de telefonun VoLTE desteği olmadığı için sıkıntı yok ve de ayrıca turkey CSC yok XD.

Kurulum rehberi de hazırlarsanız 10 numara olur. İlk sıradaki OS u anneannemin telefonuna kurmayı düşünüyorum, bu OS'ta herhangi bir kasma donma vs olur mu? Kendisi sadece Facebook için kullanır. Bir de arama sorunu yaşar mı?

Elbette.

Hayır 1. OS'u şu an ben kullanıyorum ve de aramada falan hiçbir sıkıntı yok sadece gappsleri kurmanız gerek.

Bir de size bir sorum olacak sizce ben kaç yaşındayım?

5. Sınıfta canlı derste bilgisayarımın soft brick olması ile başladım ve Macbook dahil bozdum ve 7. Sınıf öğrencisiyim.

Yani 13.

Bilsem öğrencisiyim ve 3 TÜBİTAK projem var.

İsteyenler için kurulum rehberi en geç yarın akşam gelecek (Fotoğraflı Detaylı Anlatım).

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı