Samsung Galaxy Note 20 Ultra nasıl?

Doğukan1905

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum. Bir süre sonra telefon alma planım var. Düşündüğüm cihazlar arasında Samsung Galaxy Note 20 Ultra modeli de var. Zaten marka olarak direkt Samsung almak istiyorum. Sizden ricam Samsung Galaxy Note 20 Ultra modelini kullanan arkadaşlar varsa yorum yazarlarsa çok sevinirim. Onun dışında çevresinde Galaxy Note 20 Ultra kullanan biri vardı ve cihazla ilgili konuşmuş olanlar da yazabilir. Cihazdaki Exynos 990 işlemci problemli bir işlemci, bu zaten ortada ancak ne kadar problemli, gerçekten günlük kullanımda dahi problem çıkarıyor mu? Bunları çok merak ediyorum. Şimdiden yorum yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Evet işlemci aynı fakat s20+ için bu tarz sorunlar hiç yaşamadık. Ekran süresi 6-7 saat oluyor yaklaşık ve epey de hızlı şarj olduğu için sorun yaratmıyor. Fakat Note20 ultra farklı tavırlar sergiler mi orasını bilmiyorum.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Cihazı tam olarak alacağım zaman duruma bakacağım.

Bende bir süredir Note 20 ultra için araştırma yapıyorum. İkinci el olarak snapdragon 865+ işlemcilisini de buldum ama burda uzun kullanmak için tek yol pasaport kaydı yaptırmak, başka yolu yok. Bu yüzden 990'ın genel kullanımda nasıl bir işlemci olduğunu araştırdım biraz. Herkesin ağzında işlemcinin kötü olduğu var. Ve aslında Eksinos işlemciler Snapdragonlara göre daha verimsiz gibi duruyor. Ama bu bilgileri bize verenlerin hepsi bençmark testlerinin sonuçlarına göre söylüyor. Bu testler telefonları çok uç noktalarda deneyip puanlama yapan testler. Ben bir süredir bu testlerin sonuçlarını o kadar da takmamaya başladım açıkçası.
Son kullanıcı deneyimleri, uzun kullanım testi gibi şeyleri araştırdım. Yutup'ta bir kanalda izlediğim kadarıyla SD modeli ile 990 modelinin pil bitirme testini izledim. Tam olarak günlük kullanılan uygulamalarla telefonların pillerini bitirmeyi denediler. 990'ın pili bittiğinde SD'li telefonun %7 şarjı vardı. Bu kadar 990 kötü işlemci köpürtmesinin sonucunun sadece %7'lik pil tüketimi farkı olması üzücü.
Fotoğraf kıyaslamalarını da izledim ki açıkçası, bazı niş durumlar hariç iki işlemci de güzel fotoğraf işlemesi yapabiliyor gördüğüm kadarıyla. 990 kötü dense de, Samsung bu işlemciye güvenip amiral gemisi modeline koymuş ve gerçekten de çok kötü değil gibi duruyor.
Benim için tek dikkat çeken eksi yanı burdaki modellerde 5G olmaması açıkçası. Bunun dışında beni endişelendirecek başka bir eksisi olmadığını gördüm telefonun.
Şuan Xs Max kullanıyorum. Telefonumdan da memnunum açıkçası ama değişiklik olsun diye Note 20 ultraya geçmek istiyorum. Telefonu mağzalarda gidip inceledim biraz. Ekran ve kasa gerçekten çok güzel. Kaliteli bir eşyayı elinizde tuttuğunuzu hissedebiliyorsunuz.
Şimdilik ilk fırsatta garantili bir 2.el almayı/takasa girmeyi düşünüyorum. 22 serisini de duyurdular artık, bir ihtimal Note'larda indirime gidebilirler son kalanları da tüketmek için. Eğer güzel bir indirim yakalarsam sıfırını da alabilirim.

Bende bir süredir Note 20 Ultra için araştırma yapıyorum. İkinci el olarak Snapdragon 865+ işlemcilisini de buldum ama burada uzun kullanmak için tek yol pasaport kaydı yaptırmak, başka yolu yok. Bu yüzden 990'ın genel kullanımda nasıl bir işlemci olduğunu araştırdım biraz. Herkesin ağzında işlemcinin kötü olduğu var. Ve aslında eksinos işlemciler Snapdragon'lara göre daha verimsiz gibi duruyor. Ama bu bilgileri bize verenlerin hepsi bençmark testlerinin sonuçlarına göre söylüyor. Bu testler telefonları çok uç noktalarda deneyip puanlama yapan testler. Ben bir süredir bu testlerin sonuçlarını o kadar da takmamaya başladım açıkçası.
Son kullanıcı deneyimleri, uzun kullanım testi gibi şeyleri araştırdım. Yutup'ta bir kanalda izlediğim kadarıyla SD modeli ile 990 modelinin pil bitirme testini izledim. Tam olarak günlük kullanılan uygulamalarla telefonların pillerini bitirmeyi denediler. 990'ın pili bittiğinde SD'li telefonun %7 şarjı vardı. Bu kadar 990 kötü işlemci köpürtmesinin sonucunun sadece %7'lik pil tüketimi farkı olması üzücü.
Fotoğraf kıyaslamalarını da izledim ki açıkçası, bazı niş durumlar hariç iki işlemci de güzel fotoğraf işlemesi yapabiliyor gördüğüm kadarıyla. 990 kötü dense de, Samsung bu işlemciye güvenip amiral gemisi modeline koymuş ve gerçekten de çok kötü değil gibi duruyor.
Benim için tek dikkat çeken eksi yanı buradaki modellerde 5G olmaması açıkçası. Bunun dışında beni endişelendirecek başka bir eksisi olmadığını gördüm telefonun.
Şu an XS Max kullanıyorum. Telefonumdan da memnunum açıkçası ama değişiklik olsun diye Note 20 Ultra'ya geçmek istiyorum. Telefonu mağzalarda gidip inceledim biraz. Ekran ve kasa gerçekten çok güzel. Kaliteli bir eşyayı elinizde tuttuğunuzu hissedebiliyorsunuz.
Şimdilik ilk fırsatta garantili bir 2.el almayı/takasa girmeyi düşünüyorum. 22 serisini de duyurdular artık, bir ihtimal Note'larda indirime gidebilirler son kalanları da tüketmek için. Eğer güzel bir indirim yakalarsam sıfırını da alabilirim.

Evet dediklerinize katılıyorum bende yaklaşık 3 aydır sürekli araştırıyorum, bencmark testlerine göre söylenmiş hep, bende iPhone 7'den geçeceğim, 5G olmaması beni de üzüyor sonuçta 10000'den fazla ücret çıkacak insan güncel olsun istiyor, S21 Plus ile arasında kaldım, ama işim gereği grafik animasyon video flan çok ilgileniyorum, Note 20'nin ekranı gerçekten muazzam. Çok kararsızım dolar tekrardan artmaya devam ederse bu sefer almak gerçekten imkansızlaşacak, Note 20'lerde sanırım 2-3 aya sıfırları kalkacak gibi duruyor.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Cihazı tam olarak alacağım zaman duruma bakacağım.

Konuyu tekrar hortlatıyorum ancak konu hakkında bir bilgilendirme yapacağım, yaklaşık 2 hafta önce iPhone 7 cihazımı 2500 TL'ye verip aradaki farkı verip Note 20 Ultra aldım neyse telefonu flan aldım kullanıyorum ancak şöyle sıkıntıları var sanki cihazın, cihaz durduk yere ısınıyor hissediyorum bunu gereksiz yere ısınıyor ve Mobile Legends gibi çok aşırı olmayan oyunun en düşük ayarlarında bile sanki o hep incelemelerde olan FPS drobunu hissediyorum, kasmıyor ancak böyle FPS düşüşünü hissediyorum bu canımı sıkıyor, kalem vs kullanımı güzel, işletim sistemi idare eder 4-5 önceki uygulamaya rahat dönüyor, ancak sıkıntı olan durum şu ekran altı parmak izi tarayıcısı çalışmıyor yani okumuyor demiyorum ancak 4-5 defa yapıyorum öyle açıyor yüz tanıma ise oda aynı şekilde gecikmeli açıyor, bataryası ilk 2 hafta için gayet yeterli ancak sanırım internette bahsedilen konular gerçek Exynos'lu 990 sıkıntıymış işlemci durduk yere ısınıyor ve bunu hissettiriyor, bence bu cihazdan uzak durulmalı, uzun süreli kullanımı sıkıntı gibi duruyor, ben Teknosa'daki kampanyayla ultramı verip iPhone13 aldım ve çok memnunum bence uzak durmalısın kardeşim tabii ki bu benim kendi düşüncelerim ancak büyük ihtimalle Note20 Ultra pişmanlık yaratacaktır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı