Samsung Galaxy Note 3 N9005 Modelini Satın Alabilir Miyiz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ziya Erkara

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Bucak | Burdur | Turkey
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Note 3'ün Snapdragon 800 işlemcili yani N9005 modelini Türkiye'de bulabilir miyiz? Ya da yurt dışından getirtme imkanımız var mı?

Neden N9005'i istiyorsun diyorsanız?

4K video desteği, 4G ve Snapdragon 800 chipsetinin desteklediği hızlı şarj desteği istemem için yeterli.

--Güncelleme--

Sim kilit sisteminden dolayı yurt dışından getirtmenin imkanı olmayacak. Sim kilit sistemi nedir diye soracak olursanız? Bölgesel kilit sistemi. Yani Sim kartınızın bölgesel kilit sistemi olmayan bir yerden alıp o ülkede kullanmanız gerekiyor. Bu da Türkiye'de mümkün değil. Bölgesel kilit sistemi şuan sadece Amerika'da yok. Amerika'dan bir hat, sim kartı alıp takmanız gerekiyor. Ayrıca ülkemizde 4G ve LTE desteği olmadığı için bunun da bir çözüm olmadığı söylemek gerekiyor. Yani her anlamda N9005 sürümünü kullanamayacağız maalesef...

Son düzenleyen: Moderatör:
Genel itibariyle neredeyse aynı ürünler. LTE zaten Türkiye'de yok. Geriye işlemci ve 4K video avantajı kalıyor ki bence bunlar da Avrupa'dan getirtmeye ve garanti dışı bıraktırmaya değmez. Neticede sorun olduğunda aldığın yere göndermen gerekecek.

Türkiye'de çalışmayabilir (ihtimal). ABD'deki altyapı bizden farklı. Arkadaşıma Motorola hediye geldi ve TR'de kullanamadı. GSM şebekesine uymuyordu cihaz.

Gear kampanyası bittiği için getirtmeyi şimdi ciddi ciddi düşünüyorum. Yurt dışından getirtmek için güvenebileceğim yer var mı tavsiye edebileceğiniz? Ve bir de hiç çevrenizde getirten var mı sorun yaşadı mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Şuan Dubaiden aldığım Note 3 LTE telefonumu kullanmaktayım, TR de desteklemediğini söylüyorsunuz ama H+ internet bağlantısı veriyor ve gayet iyi çalışmakta. Hattım avea ve daha pasaportuma bile kaydetmedim. Merak etmeyin problemsiz çalışıyor. Tabi bu telefon universal (uluslararası) olduğu için olabilir, ayrıca türkçe dil paketide içinde mevcuttu direk telefonu aldığım dükkan türkçe dili seçeneklerden seçip öyle teslim etti. Fiyatı 2500 Dirham yani banka kurunu göz önüne alırsak 1,75 e bölüyoruz oda 1428 TL ücrete almış oluyorum. Kolay gelsin.

- - - Güncellendi - - -

http://www.samsung.com/ae/consumer/...ones/galaxy-note/SM-N9005ZKEXSI-dealerlocator

Adresinden baktığım kadarıyla sadece dubai ve çevresinde bulunuyor, yada ben yanlış bakmışta olabilirim kontrol edersiniz.

H+ ve LTE farklı şeyler.
İyi de arkadaşta H+ çalışıyorsa ha N9000 almışsın ha N9005. Bir ihtimal ileride oluşacak LTE Türkiye yapısı N9005'in yapısına uymaz LTE kullanamazsın. Ama N9000'de zaten LTE yok. Dolayısıyla Snapdragon 800,hızlı şarj ve 4K ile N9005 çok daha avantajlı bu konuda. LTE yapısında en kötü Türkiye'ye uymaz ama uyma ihtimali de yok değil. Bu yüzden N9005 sim-free olarak bulunabilirse en karlı seçim olacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı