Samsung Galaxy Note 4 İzlenimlerim

Arkadaşlar herkese öncelikle merhaba, note 4 alalı 1 hafta oldu . Sizlere kullanım deneyimlerimi aktarmak istedim . İlk önce ekranından başlamak istiyorum. Gerçekten güzel bir ekranı var. Renkler gerçekten iç açıcı ve ekranın renkleri çok güzel geliyor. Fakat 2k ekrandan ötürü olduğunu düşündüğüm bir ısınma söz konusu , tabiki her güzel şeyin bir bedeli var. Ekranda ısıyı hissediyorsunuz eğer fazla oyun oynuyorsanız. Arka taraftadada gerçekten ısı olduğu hissediliyor . Eli yakmasada ilk başta garipsenmeyecek gibi değil. Benim gibi ilk defa bu segment telefon alan birisi için gerçekten garip geldi. Tasarım konusuna gelirsek arkadaşlar tasarımı orta derece görüyorum. Ne kötü ne iyi. Sıradan bir tasarımı var. Fakat gold rengi gerçekten muazzam bir renk. Bende gold aldığım için sölemiyorum ama gerçekten siyah ve beyaz renklerı benım açımdan kötü duruyor. Pil konusuna gelirsek belirtmek isterim ki full parlaklıkta oyun oynarsanız nasıldır ki ferrari benzini içiyorsa , note 4 de pili içiyor. Ben %30 parlaklıkta oyun oynuyorum genellikle. İdare eden bir pil seviyesi var. Ama illa ben full parlaklık zevkini tatmak istiyorum diyorsanız. Batarya size yetmeyecektir. İnternet ve video düzeyindede idare eden bir pili var. Yani çok iyi denemez. Ama günü çıkartabilirsiniz.

Performans konusuna gelirsek google play deki oyunların hepsini en iyi düzeyde çalıştırıyor dersem yalan sölemiş olurum,
Gta sa full ayarlar. Ve vegas gangsteri full ayarlarda takılma yaşadım. Telefona hemen suç bulmamak gerekir belki optimizasyon sorunuda olabilir. Ama ben ne yaşadıysam onu anlatma taraftarıyım. Telefonun işlemcisinin sıcaklığı bir süre sonra 51 dereceye kadar çıkıyor. Ve siz gerçekten hissediyorsunuz. Tabiki bu cihazlar yüksek performans amaçlı üretildi ve böle şeylere dayanıklı cihazlar fakat endişe etmemek mümkün değil.

Kamera ya gelirsek arkadaşlar arka kamerası güzel fotoğraf çekiyor. Tabi bu güzel kime göre neye göre değişir fakat ben beğendim açıkcası. Ayrıca aksine ön kamera hoşuma gitmedi daha iyisi olabileceğini düşündürdü. Demek istediğim beni tatmin etmedi.

Kalem konusuna gelirsek bence note serisini farklı kılan en önemli özellik kalemdir. Fazla test etme zamanım olmadı. Fakat bence kalem bir artıdır. Az kullanmama rağmen farkındalık bakımından rakiplerinden bir adım önde benim gözümde..

Parmak izine gelecek olursak ben daha iyisini bekliyordum. Tabiki soracaksınız baska parmak izi olan hangi telefonu kullandın diye. Cevabım ilk defa olacak. Biraz bana koyalım parmak izini fazla kimse kullanmaz der gibi koymuşlar dedirtti

Son olarak güncelleme hakkında konuşacak olursak bence note 4 e 5.1 çoktan verilmeliydi. 2hafta 1ay sonra diye geçiştiriyorlar. Güncelleme yönünden samsungu başarısız görüyorum. 1haftalık kullanım detaylarını size sundum. Umarım iyi anlatabilmişimdir. Herkese teşekkür eder. İyi hafta sonları dinlerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle güzel bir açıklama yapmışsınız teşekkürler. Telefonu şuanda almak istiyorum sizce almalı mıyım? Çünkü baya bir zaman geçti telefon çıkalı, yani hala alınacak bir telefon mu?

Öncelikle güzel bir açıklama yapmışsınız teşekkürler. Telefonu şuanda almak istiyorum sizce almalı mıyım? Çünkü baya bir zaman geçti telefon çıkalı, yani hala alınacak bir telefon mu?
Note 4 Edge kullanıcısı olarak Note5 ilk başlarda çıktığı zaman ikilemde kalmıştım, sonralarda Note EDGE'in Note5'e göre bazı üstün özelliklerini görünce gönül rahatlığıyla kullanıyorum telefonumu. Vakit geçmiş olabilir ama alınabilecek telefonlar listesinin en başlarındadır.

Bence Note 4 hala telefon alım listelerinde en üst sıraya konulacak bir telefon. En azından sonuna "S" konup 100$ fazlaya satılmıyor. Note 4'e 5.1.1 güncellemesi geçen ayda çıktı sanırım. Babamda aynı telefon var ve çok güzel bir telefon. Görüntü kalitesi, ön-arka kamera kalitesi, ekran boyutu, ekran çözünürlüğü, kalemi bu telefonu vazgeçilmez kılıyor. Bütçe varken Note 5 alınmalı ama eğer bütçe yoksa Note 4 en iyi ürün.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı