Samsung Galaxy Note 4 Kullanıcı Deneyimi

Çeviri hatalarını nerelerde gördünüz? Ben ilk aldığımda Brifing uygulamasında vardı o da güncellendi düzeldi.
Çok güç tükettiğini söylediğiniz uygulamaları ben sık sık kullanıyorum Gear Fit cihazım ile ve telefonun şarjı gayet iyi gidiyor.
S note kapattığınızda notlarınızı siliyor demişsiniz. Note 2 ve Note 3'te oluşturduğum tüm notlar Note 4'te kullanılabilir durumda. Çıkarken kaydet yada sil sorusunu kullanıcıya soruyor.

@Mithril_Ithilien kililt ekranında, Ayarlar'daki açıklamalarda. Ve hiç kusura bakmayın ki S Health, S Planner gibi uygulamalar sekronizasyonu tamamen kapatmazsanız çok güç harcıyor. S Note kapattığımda demedim. Evernote senkronizasyonunu kapatınca dedim. Okumadan yorum yapmayın lütfen.

@Mithril_Ithilien kililt ekranında, Ayarlar'daki açıklamalarda. Ve hiç kusura bakmayın ki S Health, S Planner gibi uygulamalar sekronizasyonu tamamen kapatmazsanız çok güç harcıyor. S Note kapattığımda demedim. Evernote senkronizasyonunu kapatınca dedim. Okumadan yorum yapmayın lütfen.
Niye sert çıkış yaptınız anlamadım ancak kilit ekranda bir çeviri hatası falan yok. Size göre çok şarj yiyor olabilir ancak bana göre gayet normal. Senkranizsayon gün içinde bende sürekli açık tutmuyorum ve notlarımın silindiği falan yok.

Biraz sert kaçmış olabilir :) 'Yedekleme Şifresini Girin' bir hatadır en basitinden. Senkronizasyonu da ayarlardan Samsung veya Evernote'yi tamamen kapatınca oluyor. Onu demiştim ben.

@technopol Telefon güzel ama operatörden satın alman kötü olmuş. %99 Facebook, Facebook Sayfa Yöneticisi vb. uygulamaları Turkcell kurdurtmuştur cihaza. Aynı şekilde ROM Turkcell'in elinden geçtiği için yine bazı çeviri hataları olması normal. Knox sayacı sıfırlanabilir olsaydı root atmak en kolay çözüm yolu ama o sıfırlanamıyor diye biliyorum.

Sıfırlamanın yolları var ama brick etme riski çok yüksek. Polonya C modeli için olan 5.0 ROM'u kurunca sayaç ilerlemez. Çünkü aynı telefon. Odin üzerinden atılabilir. Denemek lazım.

Sıfırlamanın yolları var ama brick etme riski çok yüksek. Polonya C modeli için olan 5.0 ROM'u kurunca sayaç ilerlemez. Çünkü aynı telefon. Odin üzerinden atılabilir. Denemek lazım.
Cihaz brick olsa da sorun olmaz, orijinal ROM ODIN ile flashlandığında soft brickten kurtulacaktır zaten. Yalnız Turkcell uygulamaları sisteme gömüldüğü için ROM değişmen bile fayda etmeyecektir. Onlar için ROOT şart.

@technopol Bey'in incelemeleri ve tavsiyeleri üzerine Note 4'ü aldım. Kendisine teşekkür ederim. Ancak bir sorum olacak. Telefonu alalı 2 gün oldu ama hala Lollipop'a geçmedim. Kullananlar Lollipop ile şarjı çok hızlı bitmeye başladı, şebeke sorunu çok sıkıntı çıkarıyor, kasma sorunları oldu, telefonun şarjı bir günü çıkartamıyor diye şikayetlerini dile getiren yazılar okudum. Acaba siz güncellediniz mi? Lollipop'da bu tür sıkıntılar var mı? Güncelleme mi tavsiye eder misiniz? @Mithril_Ithilien

Son düzenleyen: Moderatör:
@a.halil O Lollipop ile şarj süresi kısa muhabbetleri tamamen palavradan ibaret. Normal günlük kullanımda 1.5 - 2 gün kadar telefon rahatça gidiyor. Hafif oyun karışık şekilde kullanırsanız %20 civarına 30 saat gibi bir sürede ulaşıyor. Şebeke sorunu konusunda Avea'nın altyapısını kullandığım için telefon evde çok şarj yiyor. Hızlı şarj konusunda da yine iyileştirmelere gidilmiş. Yaklaşık 90 dakikada sıfırdan %100 şarj oluyor cihaz. Yani Lollipop güncellemesini sonuna kadar tavsiye ediyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı