Samsung Galaxy Note 4 - Ön Kamerada Kalite Düşmesi

WrithQuars

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Note 4 telefonun ön kamerasi artık eskisi kadar HD çekemedigini fark ettim. Mesela önceden çektiğim bir fotoğrafı alıp bugün çektiğim bir fotoğrafı karşılaştırdıgımda dağlar kadar fark var. Karanlıkta çekmiyorum, neden böyle oldu? Garantiye yollamıştım telefonu, anakartı değişti. Son 1-2 aydır böyle bir sorun var.

Örnek > Soldaki eskiden çektiğim, sağdaki ise gün batmadan çektiğim.

Soldaki 2.2 MB Boyutunda Sağdaki 400 KB.

Yazılımsal bir şey olabilir mi? CPU-Z gibi programlardan baktığım zaman kamera MB'leri doğru gösteriyor.

Fotoğrafın boyutu 1.5 MB idi, site kabul etmedi. 1 MB üstü küçültmem gerekti, kalite düşebilir.

Screenshot_1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Güneşli ortamda çektiğiniz bir fotoğrafla karşılaştırın. Güneş ışığı olmayınca çoğu telefonun kamera kalitesi pert oluyor zaten. Soldaki güneş miktarı ile sağdaki arasında dağlar kadar fark var. :)

Güneşli ortamda çektiğiniz bir fotoğrafla karşılaştırın. Güneş ışığı olmayınca çoğu telefonun kamera kalitesi pert oluyor zaten. Soldaki güneş miktarı ile sağdaki arasında dağlar kadar fark var. :)

O konuda haklı olabilirsin fakat yine fark ettigini görebiyorum eskisi kadar iyi olmadıgını.

İphonelerde kamera ayarlarını kamera kısmından değilde ayarlar yerinden yapıyorsun belki ayarların sıfırlanmıştır. HD ayarlaman gerekebilir. Eğer ayarların en yüksek seviyede ise kafama gelen tek düşünce anakart diye farklı bir sürümü uydurmuşlar kamerada farklı yani senin telefonun senin telefonun kamerası olmayabilir. Öyle çok çakallıklar var işte bu yüzden herkese sağlamlık konusunda İphone öneriyorum servis olsun destek olsun hep müşteriler ön planda. Ama anlayan yok işte.. Hayırlısı

İphonelerde kamera ayarlarını kamera kısmından değilde ayarlar yerinden yapıyorsun belki ayarların sıfırlanmıştır. HD ayarlaman gerekebilir. Eğer ayarların en yüksek seviyede ise kafama gelen tek düşünce anakart diye farklı bir sürümü uydurmuşlar kamerada farklı yani senin telefonun senin telefonun kamerası olmayabilir. Öyle çok çakallıklar var işte bu yüzden herkese sağlamlık konusunda İphone öneriyorum servis olsun destek olsun hep müşteriler ön planda. Ama anlayan yok işte.. Hayırlısı
Burada bir arkadaşa yardımcı olmaya çalışıyoruz sen dandiPhone'un reklamını yapıyorsun.

Kamera lensinin önünü sil. Bu kameranın kalitesini yükseltir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı