Samsung Galaxy S10e Alınır Mı?

Ne demek Samsung donmuyor kasılmıyor? Benden iyi bilemezsiniz bu işi akıllı telefonlar çıktığından beri samsung kullanıcısıyım net iddaa ediyorum ve bu iddaamın arkasındayım. İlk çıktığında fiyatına aldırış etmeden gittim S8+ aldım 1 sene sonra ne pubg rahat oynayabildim ne asphalt ne diğerleri. Özellik olarak A70 'den daha iyi telefon olan S7 Edge kullanıyorum şuan 2. senesinde güncelleme desteğini kestiler telefonun.
Hadi ya senden daha iyi bilemez miyim, sen kimsin, senden öğrenecek halim yok. Hiçbir şekilde de kasma, donma sorunları yok, yanlış bilgilendirme yapıyorsun.

PUBG optimizasyon sorunu olan bir oyun her telefonda sorun çıkarabiliyor, oyunu bilmeden telefona laf atıyorsun. Tüm Androidlerde güncelleme desteği 2 yıldır, bunları bilmeyip benden daha iyi mi bileceksin diyorsun bir de.

Burada fanatiklik yapan tek biri var o da sensin, bilip bilmeden konuşuyorsun. Bu kadar millet Samsung kullanıyor enayi mi, sana göre 7/24 donan telefonları kullanıyor öyle mi? Marka düşmanlığının anlamı yok.

Bu telefonları kullandığını da hiç sanmıyorum. Öncelikle bu kadar Samsung düşmanı olan biri S3, S4, Note, S7 Edge, A70 art arta kullanamaz. S3 ve S4 dönemlerinde arayüz sorunu vardı S5 ile düzeltildi.

Hadi ya senden daha iyi bilemez miyim, sen kimsin, senden öğrenecek halim yok. Hiçbir şekilde de kasma, donma sorunları yok, yanlış bilgilendirme yapıyorsun.

PUBG optimizasyon sorunu olan bir oyun her telefonda sorun çıkarabiliyor, oyunu bilmeden telefona laf atıyorsun. Tüm Androidlerde güncelleme desteği 2 yıldır, bunları bilmeyip benden daha iyi mi bileceksin diyorsun bir de.

Burada fanatiklik yapan tek biri var o da sensin, bilip bilmeden konuşuyorsun. Bu kadar millet Samsung kullanıyor enayi mi, sana göre 7/24 donan telefonları kullanıyor öyle mi? Marka düşmanlığının anlamı yok.

Bu telefonları kullandığını da hiç sanmıyorum. Öncelikle bu kadar Samsung düşmanı olan biri S3, S4, Note, S7 Edge, A70 art arta kullanamaz. S3 ve S4 dönemlerinde arayüz sorunu vardı S5 ile düzeltildi.
Evet haklısın 😄😄. Devam et kullanmaya. Gelmiş bana samsungu öğretiyor bide kullanmamışsın diyor😄. İphone 6 lara bile son güncelleme gelirken daha S7 Edge ye bile 10 güncellemesini getirmedi samsung hemde kaldırabileceği halde. Nasibin varsa karıncadan bile ders alırsın, küstahlığın manası yok anladın sen.
S7 Edge Android 9 kullanıyorum. Hiçbir kasma donma yok. PUBG'de rahatlıkla oynanıyor. Android telefon alıyorsun ROM'dan haberin yok. Garanti bitince ROM atacaksın ölene kadar güncelleme desteği var. Apple desteği kesince yapacak hiçbir şeyin yok ama Samsung kesse bile sürüyle ROM var. Benim tek Samsung tercihimin sebebi bu. Evrensel cihaz Note 4 bile hala ROM çıkartanlar var.
Telefonunun benchmark notlarını paylaşır mısın? Sendeki S7 edgede bendeki başka bir telefonmu nasıl oynuyorsun o telefonda pubg kasmadan çok merak ettim. Bende paylaşayım belki benimki hatalı üründür garantiye vermeme vesile olursun belki. Ayrıca sizde bu çok bilmişlik nerden geliyor anlamış değilim? Turkcell T20 den başladım ben telefonlara ROM atmaya hatat bu sitenin o yıllardaki forumlarını bulabilirsen yazılarımı da bulabilirsin.

Son düzenleme:
Senden öğrenecek halim yok, tüm Android markaları 2 yıl güncelleme sunuyor, güncelleme almadı diye telefon kullanılmaz olmuyor. İphone güncelleme konusunda iyi Android kadar model üretmiyor. Normal olarak güncelleme ömrü daha fazla cihazlarının. Öyle bir anlatıyorsun ki sanki telefon güncelleme almazsa ölecek, kullanılamayacak. Güncelleme Android'in en büyük yarası. Güncelleme kesildiğinde Custom ROM'lar var yine çözümler var.

Senden öğrenecek halim yok, tüm Android markaları 2 yıl güncelleme sunuyor, güncelleme almadı diye telefon kullanılmaz olmuyor. İphone güncelleme konusunda iyi Android kadar model üretmiyor. Normal olarak güncelleme ömrü daha fazla cihazlarının. Öyle bir anlatıyorsun ki sanki telefon güncelleme almazsa ölecek, kullanılamayacak. Güncelleme Android'in en büyük yarası. Güncelleme kesildiğinde Custom ROM'lar var yine çözümler var.
Mesela kaldırabileceği halde güncelleme almamasını neye bağlıyorsun ? En basidi karanlık mod neredeyse tüm telefonlarda varken benim destekleyebilecek telefonumda neden olmasın? İlla CynanogenMod mu kuralım tam ayarlar için yada farklı rom mu kuralım. Kim yapabiliyor bunu? Ben sana söyliyeyim kullanıcıların sadece %30 u. Diğerleri verilen desteğe akdar özellik alır alamadığını hüzünle izler. Samsung şunu yapsa '' kardeşim senin telefonun S8 + mı, bunun donanımlarının kaldırdığı yere kadar Android 10 11 12 alacaksın dese amenna, ama sen daha telefon çıkalı 2 yıl olmuş hali hazırda piyasaya yeni sürdüğün telefonlardan bile iyi ama güncelleme vermiyorsun. Saçmalık kimse kusura bakmasın bunun açıklaması bu.

@NITRO Oynayamadığım oyun yok. Ne kasma ne donma 3 yıldır.
Screenshot_20200114-170412_Photos.jpg

Telefondan oyun oynayan birisi değilim. Benim için önemli olan sosyal medyada donmaması ve telefonun uzun süre kasmaması. Bütün Android telefonlar hakkında 1 sene sonra kasıyor diyorlar. 7 aylık kullanımında hiç yavaşlama veya ilk telefonu eline aldığından farklı bir şey hissettin mi?
Dediğiniz olayı deneyimlediğim tüm Samsung cihazlarda yaşadım. Bu cihazların en günceli S7 edge modeliydi. Bu yüzden sonrası için yorum yapamam.

Bu olay tüm Android telefonlarda yok mesela şuan kullandığım Mi 6 telefonum daha 2 senedir oyunlarda bile takılma kasılma yapmadı 😀

Alacağınız S10e SD işlemcili mi yoksa Exynos işlemcili mi ? Çünkü benim Samsung ile yaşadığım sorunun işlemcinin Exynos olması kaynaklı olduğunu düşünüyorum. SD ise gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Mesela kaldırabileceği halde güncelleme almamasını neye bağlıyorsun?
Kullanıcıları yeni telefon almaya zorluyorlar, yoksa kaldırır güncellemeyi. Yeni çıkardığı telefonların satışını da bu şekilde kolaylaştırıyor. Sürekli güncelleme verseydi yani Apple kadar, kimse kolay kolay kolay yeni Android cihaz almazdı.

Saçmalık kimse kusura bakmasın bunun açıklaması bu.
Karşı çıktığım yok güncelleme konusunda baştan beri diyorum. Samsung gibi bir firmanın en az 3 yıl destek vermesi gerekirdi, ya da amiral gemisi modellerinin güncelleme desteğini çok daha uzun tutması gerekirdi. Amiral gemisi alanların orta seviye cihazlarla aynı oranda güncelleme alması kabul edilebilir değil.

Güncelleme konusunda çıkıp laf atarsin anlarım haklısın, ancak çıkıp donuyor, kasıyor diye gerçeği yansıtmayan mesajlar atmayın.

Android alanlar güncellemeyi bilerek alıyor, kimse de 2 yıl sonra güncelleme kesildiğinde telefonum kullanılamaz hale gelecek demiyor, diyemez böyle bir şey yok çünkü. Keşke güncelleme ömürleri daha fazla olsaydı. Yılda 15-20 arası telefon çıkarırsan haliyle güncelleme yapman da zorlaşır. Bir tarafta yılda 3-4 model çıkaran var diğer tarafta 15-20 model çıkaran firmalar var ve bu işletim sistemleri de Apple gibi kendilerine ait değil. Bunları bilmekte fayda var, bundan da kullanıcılar sorumlu değildir, bahane edilemez elbette.
S10e SD işlemcili mi yoksa Exynos işlemcili mi ? Çünkü benim de Samsung ile yaşadığım sorunun işlemcinin Exynos olması kaynaklı olduğunu düşünüyorum. SD ise gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
S10e modelinde Exynos işlemci var, Exynos işlemciler Samsung cihazlarında da optimize çalışır.

Arkadaşlar telefonu yurt dışından alacağım. Bana 3000 TL masrafı oluyor ama aklımda olan iPhone X veya XR'da alabilirim. İPhone X ikinci el olacak XR ise 700 TL daha masraflı olacak S10E'ye kıyasla. 5 yıldır iPhone 6+ kullanıyorum ve iPhonun bir zararını görmedim. Yorumlarınızı bekliyorum. Eklemeyi unutmuşum, seçeneklerimin arasında Huawei P30 da var arkadaşlar. (S10E ile aynı masraf)
Bence ekrandan dolayı iPhone almanı öneririm s serisinin ekranları hassas ve pahalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı